Na film prišlo sedem divákov

V sobotu večer 17. novembra pripravilo Mesto Rožňava a klub mladých Zóna M premietanie, na ktorom podľa pozvánky mali diváci vidieť „dokumentárny film o udalostiach novembra ´89“ a celovečerný film „Občiansky preukaz“.
Hovorcu mesta Petra Galla sme sa spýtali, ako hodnotí fakt, že sa v rovnakom čase konali dve premietania – jedno organizované mestom a druhé tromi poslancami mestského zastupiteľstva, a tiež to, čo považuje za príčinu neúčasti divákov v Zóne M.
Chceli sme vedieť aj názov a autora dokumentu, ktorý sa tam mal premietať a či mali povolenie vlastníkov dokumentu a celovečerného filmu na verejnú projekciu.
Dnes nám doručil svoju odpoveď.
„Neprislúcha mi hodnotiť prácu organizátorov kultúrnych podujatí na území Rožňavy, ktoré neorganizovalo mesto,“ uviedol na úvod. Ako ďalej dodal, Mesto Rožňava a klub mladých Zóna M zorganizovali 17. novembra v priestoroch klubu mladých Zóny M verejné kultúrne podujatie, na ktorom bol premietnutý film Ondřeja Trojana Občiansky preukaz. „Toto podujatie sa začalo krátko po 18- tej hodine, zúčastnilo sa ho sedem divákov.“
Na otázku, či mali povolenie vlastníkov dokumentu a celovečerného filmu na verejnú projekciu, neodpovedal.
Krátko po 18-tej hodine, keď už malo premietanie bežať, sme tam vtedy našli len osamoteného Petra Galla. Spoločnosť mu robila vedúca odboru školstva, kultúry, mládeže, športu a ZPOZ, exposlankyňa Jana Mičudová. Do sály práve prichádzali prví dvaja návštevníci.
Film Občiansky preukaz v ten večer vysielala jedna z komerčných televízií.
Foto pre infoRoznava.sk: Gabriel Bogdán / Záber z miesta premietania krátko po 18-tej hodine
Súvisiace články: 17. november v Rožňave

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery