Na 5 mandátov kandidujú 39-ti

Ilustračné foto
 
Aktualizované – Výsledky v r. 2005
Do zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) kandiduje vo volebnom obvode č. 8 (okres Rožňava), ktorý má 5 poslaneckých mandátov v 57-člennom zastupiteľstve, celkom 39 kandidátov. Prinášame vám ich kompletný zoznam.
Oficiálny zoznam kandidátov pre voľby do zastupiteľstva 14. novembra 2009 – volebný obvod č. 8 – okres Rožňava /5 mandátov/:
1. Ján Babič, Ing., 54r., poslanec NR SR, Rakovnica, č. 222, SMER – sociálna demokracia
2. Milan Balag, 38r., živnostník, Rožňava, Edelényska 8, Slobodné Fórum, Strana občianskej solidarity, Hnutie za demokraciu
3. Štefan Bašták, Ing., 52r., starosta, Slavošovce, č. 279, SMER – sociálna demokracia
4. Matúš Bischof, Mgr., 30r., učiteľ, Rožňava, Zakarpatská 3, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Konzervatívni demokrati Slovenska, Občianska konzervatívna strana, Demokratická strana
5. Ondrej Bolaček, Ing., 54r., banský inžinier, Rožňava, Ružová 2, Nezávislý kandidát
6. Jozef Bukovič, Ing., 50r., manažér, Rožňava, Tehelná 2136/14, Sloboda a Solidarita
7. Ján Demko, Ing., 29r., podnikateľ, konzultant, Rejdová, č. 224, Sloboda a Solidarita
8. Milan Demko, Ing., 27r., banský inžinier, Rožňava, Šafárikova 80, Slobodné Fórum, Strana občianskej solidarity, Hnutie za demokraciu
9. Dionýz Doboš, Ing., 56r., stavebný inžinier, Rudná, č. 353, Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja
10. Peter Džačár, 42r., súkromný podnikateľ, Rožňava, Gemerská 25, Nezávislý kandidát
11. Zoltán Ferdinand, 62r., poľnohospodársky inžinier, Dlhá Ves, č. 62, Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja
12. Ján Frák, Mgr., 40r., štátny zamestnanec, Rožňavské Bystré, č. 185, Nezávislý kandidát
13. Martin Gallík, Ing., 55r., ekonóm, Nižná Slaná, Nová 281, Európska demokratická strana
14. Miloš Gallo, 60r., starosta obce Štítnik, Štítnik, Teplická 265, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Konzervatívni demokrati Slovenska, Občianska konzervatívna strana, Demokratická strana
15. Anna Hlaváčová, Ing., 62r., živnostníčka, Rožňava, Zakarpatská 20, Kresťanskodemokratické hnutie
16. Karol Horník, 56r., primátor, Dobšiná, Budovateľská 954, SMER – sociálna demokracia
17. Ján Hric, Ing., 58r., prevádzkový ekonóm, Vyšná Slaná, č. 162, Úsvit
18. Tibor Jedinák, Ing., 42r., podnikateľ, Dobšiná, Hronská 446, Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko, Strana zelených Slovenska
19. František Kardoš, Ing., 64r., viceprimátor, Rožňava, Baňa 3, Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja
20. Zoltán Kónya, Bc., 43r., pracovník štát. správy, Rožňava, Edelényska 6, Strana rómskej koalície – SRK
21. Norbert Lacko, Ing., 59r., štátny zamestnanec, Rožňava, Kyjevská 38, Komunistická strana Slovenska
22. Pavol Lipták, Ing., 59r., elektroinžinier, Rožňava, Záhradnícka 1, Strana regiónov Slovenska
23. Gejza Milko, 36r., podnikateľ, Gemerská Hôrka, č. 57, Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko, Strana zelených Slovenska
24. Eva Mocová, MUDr., PhD., 57r., lekár, Rožňava, M. Kukučína 1827/3, Európska demokratická strana 
25. Roman Ocelník, 39r., podnikateľ, mediálna a reklamná agentúra Informátor, Rožňava, Budovateľská 39, Nezávislý kandidát
26. Peter Pamula, 38r., odborný pracovník, Dobšiná, Turecká 48, Slovenská národná strana
27. Dušan Pollák, Mgr., 48r., športový manažér – tréner, Rožňava, Edelényska 50, Nezávislý kandidát
28. Robert Ragyina, 47r., mechanik, Kunova Teplica, č. 196, Združenie robotníkov Slovenska
29. Igor Slavkay, 41r., manažér, Drnava, č. 250, Most – Híd
30. Július Slovák, Ing., 46r., banský inžinier, Rožňava, J. Brocku 23, Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja
31. Ján Szöllös, Ing., 54r., podpredseda KSK, Rožňava, Nadabula 217, Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja
32. Monika Šeďová, Mgr., 41r., magister soc. práce, Rožňava, Edelényska 42, Most – Híd
33. Tibor Takáč, Ing., 55r., geodet, Rožňava, Zakarpatská 20, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Konzervatívni demokrati Slovenska, Občianska konzervatívna strana, Demokratická strana
34. Alžbeta Tamásová, Mgr., 39r., chemik-pedagóg, Jablonov nad Turňou, č. 214, Most – Híd
35. Miroslav Tomko, 43r., stroj. mechanik, Rožňavské Bystré, č. 51, Združenie robotníkov Slovenska
36. Jarmila Vajdová, Ing., 54r., geodetka, Rožňava, Garbiarska 1925/2, Sloboda a Solidarita
37. Ján Vojta, Mgr., 56r., výsl. dôchodca, Rožňava, Zakarpatská 16, Komunistická strana Slovenska
38. Mária Vongrejová, 57r., ekonómka, Rožňava, Mierova 16, Strana regiónov Slovenska
39. Mária Žúdelová, 65r., zdrav. sestra, Rožňava, Budovateľská 47, Združenie robotníkov Slovenska
 
K téme sa môžete vyjadriť okrem komentárov aj v našej ankete na obvyklom mieste na stránke vpravo.
 
Výsledky volieb v r. 2005 – volebný obvod Rožňava:
Celkový počet voličov: 48 052
Počet platných hlasov na voľby poslancov: 10 068 (21,43 %)
O priazeň voličov sa v obvode uchádzalo 32 kandidátov, zvolení boli:
1. Ing. Ján Babič, poslanec NR SR, zvolený za koalíciu Smer-SD a HZD počtom hlasov 3 216
2. Ing. Ján Szöllös – podpredseda KSK, zvolený za SMK počtom hlasov 2 591
3. Ing. Július Slovák, zvolený za SMK počtom hlasov 2 390
4.Štefan Zsóri, zvolený za SMK počtom hlasov 2 337
5. Mgr. Alžbeta Tamásová, zvolená za SMK  (dnes v strane MOST-Híd) počtom hlasov 2 289
Foto: KSK
Ing. Ján BabičIng. Ján SzollosIng. Július Slovák
57szsorMgr. Alžbeta Tamásová
 
 
 
 

Kandidáti, ktorí neboli zvolení:

(Meno a priezvisko, politická príslušnosť, počet získaných hlasov)
János Vasík SMK-MKP 2 149
Vladislav Laciak HZD,SMER 1 904 (primátor mesta Rožňava)
Július Farkašovský HZD,SMER 1 756
Miloš Gallo-Barnák DS,SDKÚ,SZS 1 616
František Kardoš NEKA 1 519 (zástupca primátora mesta Rožňava)
Jozef Vozár HZD,SMER 1 361
Ivan Gonos ANO 1 333
Dušan Pavlík KDH,OKS 1 027 (poslanec Mestského zastupiteľstva v Rožňave)
Valent Mokrý ĽS-HZDS 946
Dionýz Doboš NEKA 934
Karol Gogolák KSS 905
Ladislav Török NEKA 872
Peter Vozár ANO 854
Július Máťáš NEKA 701
František Bačo NEKA 606
Anna Hlaváčová KDH,OKS 569
Ján Rusnák NEKA 560
František Focko NEKA 549 (poslanec Mestského zastupiteľstva v Rožňave)
Peter Pamula SNS 463
Tibor Takáč KDH,OKS 449
Stanislav Blahús SNS 378
Pavol Horňák SNS 368
Miroslav Tomko ZRS 313
Pavol Lipták SRS 277
Mária Vongrejová SRS 253
Dušan Červenák NEKA 243
Ivan Droždiak S.O.S 200
 
Súvisiace články: Pred rokom sme volili

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky - Jún