Múzejníci si dopriali výlet

BETLIAR – Slovenské národné múzeum – Múzeum Betliar, pod ktorého správu patrí aj nedávno vyhorený hrad Krásna Hôrka, organizovalo výlet do Benátok. V utorok večer o tom informovala televízia Joj vo svojej hlavnej spravodajskej relácii Noviny, ktorá správu uviedla pod názvom „Výlet do Benátok za štátne peniaze.“
Ako uviedla televízia, podľa informácií, uvedených na stránke SNM, to malo stáť 7 500 eur. „Pracovníci hradu Krásna Hôrka sa naozaj zviezli do Benátok za 7 500 eur, časť nákladov si ale vraj hradili sami. Tvrdí to Eva Lázárová, riaditeľka múzea v Betliari, pod ktorý patrí aj hrad Krásna Hôrka,“ uviedol redaktor Štefan Bodor.
Zájazd bol podľa riaditeľky objednaný v januári tohto roku. „Sme si naplánovali študijno-výchovnú exkurziu tak, ako to robíme obyčajne aj v iné roky,“ uviedla pre televíziu. Podľa nej je síce objednávka vystavená na čiastku 7 500 eur, ale z peňazí múzea sa platila oveľa menšia časť. „Múzeum z tejto čiastky uhradilo presne 865 eur. Vyplatilo sa len cestovné.“
„Na webe SNM v zmysle zákona uverejňujeme všetky objednávky, faktúry a zmluvy. SNM hospodári s verejnými finančnými prostriedkami od zriaďovateľa, s vlastnými zdrojmi a so sponzorskými príspevkami,“ uviedol pre televíziu Rastislav Púdelka, generálny riaditeľ SNM.
„Na výlet do Benátok si pracovníci hradu zobrali aj svojich rodinných príslušníkov. Aj tí si podľa riaditeľky hradili zájazd sami z vlastných prostriedkov,“ uviedol ďalej redaktor televízie v spote. „Aj keď teda na webe múzea svieti objednávka zájazdu za 7 500 eur, múzeum zo svojich vraj platilo iba spomínaných 865 eur.“ Ako ďalej dodal, zájazd bol víkendový, trval od piatka do nedele. Zúčastnilo sa na ňom 11 zamestnancov.
„Ja si myslím, že to bolo pre 11 ľudí veľmi nízka suma,“ uviedla ďalej pre televíziu riaditeľka múzea. „Na výlet sa išlo pred viac ako mesiacom, na web stránke sa však nepíše nič o tom, že na zájazd budú pracovníci doplácať z vlastných peňazí,“ kontroval v reportáži redaktor.
Výlet do Benátok za štátne peniaze – spot TV Joj – kliknite sem
Objednávky SNM – Múzeum Betliar – kliknite sem
Odberateľské faktúry SNM – Múzeum Betliar – kliknite sem
Dodávateľské faktúry SNM – Múzeum Betliar – kliknite sem
Verejná zbierka na obnovu hradu Krásna Hôrka – kliknite sem

Reprofoto: infoRoznava.sk / TV joj

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery