MsZ: Ihrisko a ŠŠS

zspionierov3.jpgPoslanci mali na programe aj návrh zriadenia školského strediska záujmovej činnosti so zameraním na šport pri ZŠ na Ulici pionierov a žiadosť Materskej školy na Kyjevskej ulici o poskytnutie dotácie na multifunkčný mobiliár detského ihriska.

Plánované školské stredisko by malo mať 335 žiakov a 14 trénerov organizovaných v siedmich záujmových útvaroch: džudo, karate, športová streľba, futbal, basketbal, stolný tenis a taekwondo.
Po zaslaní žiadosti na Ministerstvo školstva SR o zaradenie do siete školských zariadení a následnom schválení by MsZ v Rožňave rozhodovalo o prerozdeľovaní finančných prostriedkov v objeme 2 200 000,- Sk medzi vytvorenými záujmovými útvarmi.
Mestská rada i príslušná komisia odporučili tento materiál schváliť a všetci šestnásti prítomní poslanci (ospravedlnení poslanci Bolaček a Pavlík, neospravedlnený poslanec Bánes) hlasovali za tento návrh.

Materská škola na Kyjevskej ulici zvíťazila so svojím projektom detského ihriska a od Nadácie Pontis získala dotáciu 130 000,- Sk. Na realizáciu celého ihriska však žiadali dotáciu aj od mesta, a to vo výške 81 725,- Sk na zakúpenie multifunkčného mobiliára.
Na príprave projektu sa podľa slov primátora Laciaka podieľal aj MsÚ prostredníctvom odboru regionálneho rozvoja. Primátor ďalej pripomenul, že je veľmi rád, že na území mesta v krátkom čase vyrástlo už štvrté ihrisko, ktoré je vybudované podľa pravidiel a princípov EÚ.
Ihrisko bude prístupné aj verejnosti, čo bolo podmienkou stanovenou Európskou úniou.
Všetci prítomní poslanci hlasovali za poskytnutie dotácie v plnej výške z rozpočtu mesta.

© Inforoznava.sk redakcia@inforoznava.sk

Ilustračné foto: Roznava.sk

Krátke video z otvorenia viacúčelového ihriska na ZŠ ul. Pionierov v novembri minulého roku pozri tu.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery