Máme výsledky ankety

Ako sme nedávno informovali rekonštrukcia námestia v Dobšinej z nenávratného finančného príspevku EÚ ráta aj s priestorom bez dopravy a mala by sa tak sa vytvoriť pešia zóna v centre mesta.
Z tejto zóny má byť vyčlenená aj autobusová doprava, ktorá je momentálne umiestnená priamo na Námestí baníkov.
Prieskum verejnej mienky, ktorý mesto Dobšiná zrealizovalo prostredníctvom miestnych novín, kde si občania mohli sami zvoliť, kde bude nová zastávka SAD umiestnená, je už vyhodnotený a tak vám ako prví prinášame jeho prekvapivé výsledky.
Komisia na prípravu projektu navrhla štyri lokality na zriadenie novej zastávky. Každá z lokalít je blízko centra mesta a je vzdialená od terajšej zastávky maximálne 150 metrov.
Lokalita č. 1 je za budovou Coop Jednota a počíta s príjazdom autobusov z Novej ulice. Návrh počíta so zabratím jedného rodinného domu a predpokladané výdavky na jej zriadenie činia 160 000 eur.
Za – 28 hlasujúcich
Lokalita č. 2 je na ulici SNP pred obchodom Centrum Vina Shop v tesnej blízkosti mestského úradu. Lokalita nevyžaduje skoro žiadne úpravy a náklady sú minimálne. V tejto lokalite však vzniká problém s otáčaním autobusov v križovatke,čo je zakázané.
Za – 8 hlasujúcich
Lokalita č. 3 je v parku na ulici SNP v tesnej blízkosti SOU Dobšiná a hasičskej strážnice. Návrh počíta s vyrúbaním troch stromov a zabratím časti parku v dĺžke asi 50 metrov. Náklady činia 78 000 eur
Za – 17 hlasujúcich
Lokalita č. 4 je navrhovaná na Zimnej ulici v blízkosti firmy Silicon s.r.o. Pre zriadenie je ale nutné vykúpiť a zbúrať asi 5 rodinných domov. Náklady v tomto prípade činia 218 000 eur.
Za – 21 hlasujúcich
Zaujímavosťou na prieskume je, že sa na ňom zúčastnilo iba 100 hlasujúcich a zvyšný nepomer 26 hlasov tvoria ľudia ktorí si nevybrali ani jednu z možností a na hlasovací lístok dopísali, že si prajú, aby zastávka SAD zostala na doterajšom mieste na Námestí baníkov.
Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom zasadaní, ktoré sa konalo včera 29. septembra, ale jednoznačne potvrdili, že výsledky ankety nie sú záväzné a len ju berú na vedomie, ako to aj znie v uznesení MsZ.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery