Kto povedie obec?

Podľa našich predbežných zistení majú 2 miestne kluby politických strán jasno v tom, koho pošlú do boja o starostovské a poslanecké kreslá.
Miestna organizačná zložka strany Most-Híd nominuje svojho predsedu Petra Bolla na post starostu obce, záujem o  funkciu poslanca prejavilo 8 členov klubu.
Nedávno založený klub strany SDKÚ-DS (august 2010)  poslal kandidátku na schválenie okresnej organizácii strany, definitívne informácie poskytnú v piatok. Na post starostu vlastného kandidáta nemajú, preto podporia jedného z nezávislých.
Podľa neoverených informácií v obci funguje aj klub  Strany rómskej koalície (na MV SR zaregistrovaná 19. 6. 2009) a tak nebude mať Ľudovít Gunár problém s kandidatúrou a zbieraním podpisov pod ňu, keďže sa jeho materská strana (SMER-SD) rozhodla  nominovať do kresla starostu nezávislého kandidáta Júliusa Ferenca.
Najdlhšie fungujúci klub politickej strany v Krásnohorskom Podhradí – klub SMK pod vedením Petra Prékopa, definitívne rozhodne až na dnešnej schôdzi. Na základe doterajších deklarácií by mali postaviť vlastných kandidátov na poslancov (v dosluhujúcom obecnom zastupiteľstve ich je 5) a za starostu obce mali odporúčať svojim voličom kandidáta strany Most-Híd.
Nezávislý kandidát Kristián Baffi, ale aj Marián Freivolt /NEKA/ a doterajší starosta obce Štefan Szarka /NEKA/, ktorí nám prisľúbili odpoveď až po uzavretí kandidátok, v uplynulých dňoch usilovne zbierali podpisy, potrebné pod kandidatúru.
Tým sa zoznam tých, ktorí usilujú o „richtársky stolec“, rozšíril na 6 mien. Či je definitívny, dozvieme sa už koncom tohto týždňa.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery