Kandiduje? Áno!

Od včera kolujú po Rožňave správy o tom, že Vladislav Laciak (Smer-SD) sa predsa len chystá opätovne kandidovať na post primátora, tentokrát ako nezávislý.
“Definitívne sa ku svojej kandidátke na opätovné zvolenie za primátora mesta vyjadrím v auguste tohto roku,” uviedol pre Inforoznava.sk začiatkom roka. “Priznávam, že s najväčšou pravdepodobnosťou už kandidovať nebudem, napriek tomu pripúšťam možnosť mojej opätovnej kandidátky,” dodal vtedy na záver.
V týchto dňoch je primátor Laciak na dovolenke v Egypte, ktorá mu končí v nedeľu 3. októbra, teda v posledný deň, keď je podľa zákona možné podať kandidátne listiny (do 24 h.). Nezávislí kandidáti si ich podávajú sami. 
Spojiť s ním sa nám zatiaľ nepodarilo, z viacerých zdrojov však máme potvrdené, že na podpis sú predkladané podpisové hárky na podporu jeho kandidatúry. S otázkou, čo je na tom pravdy, že predsa len sa rozhodol opätovne kandidovať, dokonca ako nezávislý, sme preto oslovili jeho najbližších spolupracovníkov z vedenia mesta.
„Na vašu otázku môžem odpovedať len toľko, že ku dnešnému dňu (29. 9.) MUDr. Laciak neodovzdal žiadne petičné hárky na kandidatúru primátora mesta, či poslanca mestského zastupiteľstva,“ uviedla dnes pre Inforoznava.sk hlavná kontrolórka Katarína Balážová.
„Môžem potvrdiť kandidatúru MUDr. Vladislava Laciaka ako nezávislého kandidáta pre voľby primátora mesta v Rožňave dňa 27.novembra 2010,“ uviedla jednoznačne jedna z jeho najbližších spolupracovníkov Ing. Eva Petruchová, vedúca referátu regionálneho rozvoja mesta.
Podobne sa pre náš portál vyjadrila aj asistentka primátora Bc. Andrea Klenovská: „Môžem potvrdiť kandidatúru pána primátora MUDr. Vladislava Laciaka.“
„Nebudem to komentovať!“, odvetil nám stručne predseda okresnej organizácie strany Smer-SD Ján Babič (na snímke vľavo), ktorý sa chystá sám na post primátora Rožňavy kandidovať. Práve preňho môže byť opätovná kandidatúra Vladislava Laciaka najväčším ohrozením. Jeho rozhodnutie bude musieť zrejme riešiť aj vylúčením Laciaka zo strany.
Dosiaľ svoje kandidatúry na post primátora Rožňavy ohlásili postupne Ivan Kuhn (OKS), Karol Kováč (nez.), Ján Babič (Smer-SD),  Ondrej Bolaček (nez.) a za SMK by mal kandidovať Viktor Badin, pre ktorého sa usilujú získať aj podporu strany MostHíd. Spolu s Vladislavom Laciakom (nez.) tak kandiduje celkom šesť kandidátov.
Pre podanie kandidátnych listín ostáva ešte niekoľko dní, najneskôr sa tak musí stať v nedeľu 3. 10. 2010 do 24:00 h. 
Foto: Archív Inforoznava.sk
Súvisiace články: Kandidátnu listinu ešte nik nedoručil
[poll id=“35″]

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli