Lokality kontrolujú aj pešou obchôdzkou

Pred týždňom sme informovali o tom, ako štátna polícia zabezpečuje hliadkovanie v okresnom meste. Podnetom bol aj prípad prepadnutia dôchodcu v parku neďaleko mestského úradu.
Okresný policajný riaditeľ Ivan Bronďoš nám odpovedal takmer obratom, odpovede náčelníka Mestskej polície v Rožňave sme dostali dnes. Ako nám vysvetlil, bol pracovne zaneprázdnený.
Aj jeho sme sa pýtali, či neuvažujú o posilnení hliadkovania vo večerných a nočných hodinách, najmä počas piatkov a sobôt, pešími hliadkami. A to najmä tak, že motorizované hliadky by v problémových miestach na chvíľu vystúpili z auta a obhliadli terén, ktorý len pri samotnom prejazde nemôžu vidieť.
Chceli sme tiež vedieť, ako a kým sú policajné hliadky kontrolované a koľko ľudí je do tejto služby obvykle nasadených večer a počas noci.
„Hliadkovanie mestskej polície v nočných hodinách počas piatka a soboty je vo väčšine prípadov posilnené,“ vysvetlil Hanuštiak. Lokality kde je predpoklad páchania protiprávnej činnosti, sú podľa jeho slov v rámci možností kontrolované i pešou obchôdzkou.
„Vzhľadom k zvýšenému počtu podnetov v rôznych lokalitách mesta by nebolo efektívne v noci vykonávať hliadkovú činnosť len pešími hliadkami. Motorizovaná hliadka má určené miesta, kde musí vykonať hliadkovú činnosť pešou obchôdzkou, pretože z motorového vozidla by to nebolo efektívne,“ dodal.
Výkon činnosti celej mestskej polície ako i činnosť hliadok priamo v teréne kontroluje pravidelne.
„Hliadkovanie mestskej polície sa líši počas dní v týždni. Na hliadkovanie večer, v piatok a v sobotu i v noci je spravidla nasadená jedna motorizovaná a jedna pešia hliadka,“ uviedol na záver.
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články: Pomáhať a chrániť, aj peši

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery