Rožňavské cechy predstavili aj v Prahe

V dňoch 15. až 18. mája sa v Prahe konal 20. ročník Medzinárodného knižného veľtrhu a literárneho festivalu Svět knihy Praha 2014. Na veľtrhu boli prezentované aj publikácie z celoslovenskej súťaže Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2013.
Návštevníci knižného veľtrhu sa tak mohli oboznámiť aj s knihou Sylvie Holečkovej Rožňavské cechy, ktorá prezentuje bohatú históriu remeselníctva a cechového života mesta Rožňava, a ktorá získala v spomínanej súťaži v kategórii Knihy – Knihy o meste – monografické publikácie 1. miesto.
Publikácia Rožňavské cechy ostáva spolu s ďalšími úspešnými knihami aj po skončení veľtrhu v hlavnom meste Českej republiky a  je jednou z prvých publikácií v knižnici novovzniknutého stánku slovenskej kultúry v Prahe. V metropole Českej republiky reprezentuje nielen Slovensko, ale aj mesto Rožňava.
Publikáciu vydalo Banícke múzeum v Rožňave. Spolu s Gemerskou knižnicou Pavla Dobšinského pripravilo prezentáciu knihy, spojenú s autogramiádou autorky, v stredu 28.mája o 16:30 hod. v priestoroch knižnice na Lipovej ul. č.3 v Rožňave.
Po prezentácii bude otvorená výstava Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku za rok 2013 .
Foto: Banícke múzeum Rožňava

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery