Do Rožňavy príde Paráda

Filmový klub Excalibur a občianske združenie Otvor dvor v rámci projektu Sineklub Drázus pripravili ďalšiu filmovú projekciu. Už tradične sa uskutoční v sobotu (31. 5.) so začiatkom o 20:30 hodine v A-klube rožňavského OKC.
Tentokrát je na programe Paráda – komediálna dráma s provokatívnou témou homosexuality na Balkáne, nakrútená v roku 2011 v koprodukcii Srbska, Chorvátska, Macedónska, Slovinska, Maďarska a Nemecka.

Rozmarná tragikomédia srbského režiséra Srdjana Dragojevića rozpráva netradičný príbeh homosexuálneho páru – bojovníka za práva LGBT komunity aj usporiadateľa svadobných hostín Radmila a veterinárneho lekára Mirka. Život páru sa náhodne prepletie s vojnovým veteránom Limunom a jeho snúbenicou Biserkou. Všetci spoločne by mali dospieť k usporiadaniu ich luxusnej svadby a bezpečnému Gay Pride pochodu v Belehrade. Nie je to však také jednoduché…

Aj napriek mnohým stereotypom vo vykreslení LGBT problematiky Dragojević popiera rivalitu i rozdielnosť balkánskych národov a prináša ich spoločný obraz, zjednotený do sledu vtipných postrehov z povojnového triezvenia štátov bývalej Juhoslávie.

Dragojevićova Paráda už po medzinárodnej premiére vyvolala veľký divácky záujem a uznanie amerických aj európskych filmových kritikov.

Foto: Filmeurope.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

Zaradené pod:
× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery