Kandidovať bude aj Babič

babic_VUC-2Ako sme už informovali, voľby do krajských parlamentov sa uskutočnia v sobotu 9. novembra. V Zastupiteľstve Košického samosprávneho kraja je celkom 57 poslaneckých mandátov, z toho 5 za volebný obvod (okres) Rožňava.
Doteraz nimi boli traja poslanci za stranu Smer-SD – Ján Babič (3 769 hlasov), Štefan Bašták (3 129 hlasov) a Karol Horník (2 747 hlasov ), ďalej Gejza Milko (2 906 hlasov), ktorý kandidoval za ĽS-HZDS a SZS, a podžupan Ján Szöllös (2 596 hlasov) za Stranu maďarskej komunity (SMK).
Svoju opätovnú kandidatúru z doterajších poslancov nám už predtým potvrdili Ján Szöllös a Karol Horník. Do krajského parlamentu sa chystá aj poslanec Národnej rady SR Ján Babič.  „V týchto voľbách do VÚC kandidovať budem,“ potvrdil nám mailom.
Mená ďalších kandidátov za stranu Smer-SD sa nám zatiaľ zistiť nepodarilo, Ľubica Končalová z tlačového odboru strany pred týždňom uviedla, že kandidátky sa ešte len spresňujú.
Za Stranu maďarskej komunity budú kandidovať okrem podžupana Jána Szöllösa ešte dvaja kandidáti – František Porubán, šéf stavebného odboru mesta Rožňava, a Beáta Beke.
Ako uviedla minulý týždeň Zuzana Bačiak Masaryková, tlačová tajomníčka strany Most-Híd, kandidátku vtedy ešte nemali uzavretú. Očakáva sa však, že jedným z ich kandidátov bude aj rožňavský primátor Pavol Burdiga.
Občianska konzervatívna strana postaví v regionálnych voľbách troch kandidátov – Tibora Takáča a poslancov rožňavského zastupiteľstva Ivana Kuhna a Matúša Bischofa.
Podľa informácií od predsedníčky Krajského koordinačného centra NOVA Košický kraj Ivety Sokolovej, v rožňavskom volebnom obvode budú kandidovať dvoch kandidátov – Izabellu Hurajtovú, riaditeľku Centra voľného času, a Jozefa Kováča, riaditeľa Diecéznej charity.
„Slovenská národná strana nominuje dvoch kandidátov, Petra Pamulu z Dobšinej a Milana Mlynára z Gočova,“ uviedol Stanislav Blahús, predseda Okresnej rady SNS v Rožňave.
Z ostatných oslovených politických strán – – KDH, SDKÚ-DS, OĽANO a SAS, na naše otázky ohľadne kandidátky do regionálnych volieb nereagovali.
Kandidačné listiny musia byť uzavreté do konca septembra. Základná mesačná odmena poslanca KSK je viac ako 360 eur. O podmienkach jej vyplácania, resp. krátenia hovorí dokument Zásady odmeňovania poslancov KSK a neposlancov – členov komisií zastupiteľstva.
Zariadenia KSK v Rožňavskom okrese
V oblasti kultúry sú to Gemerská knižnica Pavla Dobšinského, ktorej riaditeľkou je Iveta Kyselová, ďalej Banícke múzeum, kde je riaditeľom Jozef Csobádi, a Gemerské osvetové stredisko, kde je riaditeľkou Helena Novotná. Pod GOS spadá aj rožňavská hvezdáreň.
V oblasti zdravotníctva je to Nemocnica s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a. s., ktorá je t. č. v dlhodobom prenájme spoločnosti Svet zdravia, a. s. zo skupiny Penta.
V sociálnej sfére spadá do kompetencie kraja Subsidium – Špecializované zariadenie, zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb, ktorému šéfuje Mária Wernerová, a Jasanima Domov sociálnych služieb Rožňava s organizačnou súčasťou AMALIA, kde je riaditeľkou Margita Petrová.
V oblasti dopravy je to Oblastné stredisko Slovenskej správy ciest, ktorému šéfuje Peter Kliment.
V oblasti školstva sú to tieto školské zariadenia: Gymnázium Pavla Jozefa Šafárika v Rožňave, kde je riaditeľom Jozef Matis, Obchodná akadémia v Rožňave, kde je riaditeľom Viktor Baláž, Stredná zdravotnícka škola v Rožňave, kde je riaditeľkou Katarína Kopecká, Stredná odborná škola v Rožňave (zlúčená so stavebnou priemyslovkou a Strednou odbornou školou v Štítniku), kde je riaditeľom Anton Škovran, Stredná odborná škola obchodu a služieb Rožňavská Baňa, kde je riaditeľom Zoltán Mitro, Spojená škola Dobšiná s organizačnými zložkami Gymnázium a Stredná odborná škola, kde je riaditeľkou je Alica Krivanská.
Odkaz na stránku KSK – Voľby 2013
Odkaz na stránku Štatistického úradu SR – Výsledky volieb v r. 2009
Foto: Vucke.sk / V popredí poslanec Ján Babič

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery