Hrozí psíkom utratenie?

Na utorok 4. decembra je naplánovaný v poradí už tretí odchyt túlavých psov. Informoval nás o tom hovorca mesta Peter Gallo.
Hlavným vykonávateľom odchytu bude Mestská polícia v Rožňave, pri odchyte budú asistovať poverení členovia OZ Život je pes. Počas celej doby odchytu túlavých psov bude k dispozícii veterinárny lekár.
„Žiadame všetkých majiteľov psov, aby v tento deň zabránili voľnému pohybu svojich zvierat, túlavé, či voľne sa pohybujúce psy budú odchytené a umiestnené do karanténnej stanice,“ uviedol ďalej. V prípade, že bude nedopatrením odchytený pes, ktorý je označený identifikačným čipom, resp. identifikačnou známkou, bude vrátený majiteľovi.
Fotografie a popis psov, ktoré boli umiestnené do karanténnej stanice z predchádzajúcich odchytov, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke mesta Roznava.sk v rámci podstránky ‚OBČAN‘ – banner: KARANTÉNNA STANICA.
Samotné občianske združenie však na svojej facebookovej stránke naliehavo upozorňuje, že psíkom hrozí utrácanie, pretože hygiena im povolila len 40 psov. „Mesto je nekompromisné,“ uvádzajú tam. „Akútne sa hľadajú nové domovy, dočasky pre našich psíkov v útulku. Ak ste doteraz váhali, či psíka vziať alebo nie, prosíme, poskytnite im domácu opateru ak na to máte možnosti.“
Útulok totiž musí od mestskej karanténnej stanice prevziať odchytených psov, ak tam však pre nich nebude miesto, budú musieť byť utratené. „Nikdy sa  u nás neutrácalo, my psíkom pomáhame, nezabíjame ich,“ píšu tam zúfalo.
Foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Útulok musia ešte dokončiť
Pár slov o rožňavskom útulku

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli