Hovorili aj o Capákovom Zlatom vedre

Počas štvrtkového rokovania rožňavského zastupiteľstva v bode „otázky poslancov“ zaznela aj kritika, adresovaná Milanovi Capákovi. Hudobníkovi, ktorý sa stal známym na Slovensku i v zahraničí opravami miestnych komunikácií.
Medzitým podľa neho pomenovali ocenenie pre primátorov, resp. starostov, ktorí sa najlepšie starajú o svoje mesto, úspešne riešia podnety z portálu odkazprestarostu.sk a ochotne komunikujú s obyvateľmi.
Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť  prvýkrát odovzdal „Zlaté vedro Milana Capáka“ v júni minulého roku primátorovi Trnavy.
Poslanec Ján Lach (Most) požiadal „mesto a jeho orgány“, aby vyzvali Capáka k odstráneniu kameňov vedľa úzkej cesty v lokalite, kde býva. „Znamenajú vážne nebezpečenstvo pre dopravu, tam sa nedá vyhnúť.“ 
Žiadal taktiež preveriť, či je v súlade s predpismi chov domácich zvierat, ktoré Capák u seba na dvore chová. Upozornil tiež na vodnú nádrž, ktorú si Capák na svojom dvore stavia a ktorá podľa neho predstavuje nebezpečenstvo nákazy.
Tvrdil tiež, že sa tam v dôsledku chovu zvierat premnožili potkany. Na vyslovenie týchto upozornení bol požiadaný ako poslanec susedmi Milana Capáka.
„Ohľadne pána Capáka dostaneš odpoveď, je tam aj nejaký súdny spor,“ reagoval primátor Pavol Burdiga (Most). „Možno dostaneš aj Zlaté vedro od neho, pretože on ho odovzdáva,“ zažartoval.
Capák v reakcii na slová poslanca Lacha uviedol, že je smutné, ak si poslanec nevidí pred vlastný nos. „Skládku dreva pred vlastným domom na mestskom pozemku, na ktorú bol upozornený, dodnes neodpratal, ale počúva reči opitých susedov.“
„Pokiaľ sa chce stať  kontrolórom zvierat, spíšem mu zoznam chovateľov na Baníckej, Kúpeľnej a Hrnčiarskej ulici,“ dodal s tým, že zaregistrovanú farmu má len on.
Zareagoval aj na ironickú poznámku primátora o ocenení „Zlaté vedro Milana Capáka“.
„Keby bol náš terajší primátor inteligentnejší, ako bol jeho predchodca, tak by som sa nad tým pozastavil, ale svoje primitívne posmeškovanie a biedny humor predviedol už aj v TV Markíza,“ komentoval.
Ako dodal, ľudia sami vidia, s kým majú dočinenia. „Stále viac ľudí ma zastavuje a želá si, aby som kandidoval na primátora.“
„Bodaj by som raz ocenenie Zlaté vedro Milana Capáka mohol v Bratislave odovzdávať nášmu primátorovi pánovi Burdigovi, ale to by musel mať úplne iné kvality a prístup k občanom mesta,“ uviedol na záver.
Milan Capák sa v doplňujúcich voľbách v októbri 2012 uchádzal o post primátora Rožňavy, keď s 246 hlasmi skončil ako štvrtý za Pavlom Burdigom (1 398 hlasov), Karolom Kováčom (664 hlasov) a Ivanom Kuhnom (599 hlasov). Za ním skončil ako posledný Roman Ocelník so 143 hlasmi.
Zvukový záznam z rokovania k tomuto bodu nájdete od 19:37:54 kliknutím sem 
Foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery