Filmový anjel

DSCF2935Atrakciou obce Háj pri Turni nad Bodvou je 10-metrová plastová socha anjela, ktorú obci darovala v roku 2000 americká filmová spoločnosť po dokončení nakrúcania filmu „Za nepriateľskou líniou“. Socha je umiestnená pri obecnom cintoríne.
V okolí obce sa nakrúcali len niektoré pasáže známeho filmu, v ktorom jednu z hlavných postáv, admirála Reigarta, hral Gene Hackman. Samotný dej filmu je situovaný v Bosne.
Na Štedrý deň počas rutinného prieskumného letu stíhačka poručíka Chrisa Burnetta (Owen Wilson), slúžiaceho v Jadranskom mori na lietadlovej lodi Carl Vinson, opustí vyhradený letový koridor nad pevninou, pretože chce odfotografovať srbskú jednotku, ktorá práve maskuje masové hroby.
Bez názvuPo zásahu lietadla sa poručík katapultuje a uniká pred neľútostným srbským komandom, ktoré už zavraždilo jeho kolegu – pilota. Admirál Reigart sa snaží zachrániť obkľúčeného a vyčerpaného vojaka, ktorého prenasleduje krutá srbská jednotka ďaleko za bojovou líniou.
Foto: infoRoznava.sk / Belo Hefler & imbd.com 
Možnosť prezentovať sa sériou fotografií v autorskej rubrike FotoBlog ponúkame komukoľvek z vás. Posielajte nám ich na redakčný email redakcia@inforoznava.sk v zmenšenej veľkosti pre zverejnenie na internete, napr. 640 x 480 px, alebo v širokoúhlom formáte 640 x 361 px.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery