Gemer-Can s novým vedením

DSCF3062V spoločnosti Gemer-Can, ktorá pokračuje v obnove ťažby na ložisku Strieborná žila rožňavskej bane Mária, došlo k zmenám na poste konateľov. Firma zároveň zmenila k 1. aprílu sídlo z Košíc do Bratislavy.
Tibora Sassváriho nahradil William Pincus z materskej firmy Global Minerals, sídliacej v Kanade a popri zostávajúcom Martinovi Zahorcovi pribudla do tandemu konateľov Nataša Malá.
Podľa jej vyjadrenia zmeny prebehli začiatkom mája, aj keď obchodný register na internete uvádza ešte pôvodnú zostavu vedenia firmy.
Ako ďalej uviedla, vývoj projektu obnovy ťažby v bani Mária postupuje podľa schválených činností na tento rok tak v projekčnej ako aj v prípravnej fáze.
„V bani Mária sú zrealizované banské práce a to rekonštrukcia odvodnených banských diel a výstroja, a ďalej pokračuje odvodňovanie bane v zmysle schváleného plánu zabezpečenia hlavných banských diel,“ spresnila.
Pripomenula žiadosť spoločnosti o zmenu územného plánu mesta Rožňava vo vzťahu k navrhovaným činnostiam a plochám, súvisiacich s projektom obnovy ťažby.
„Zároveň sa riešia povolenia na práce, týkajúce sa tak podzemnej infraštruktúry ako aj banských diel a banských stavieb, a tiež stavieb a objektov súvisiacich s využívaním ložiska,“ pokračovala.
Podľa jej slov spoločnosť pokračuje v riešení projekčnej činnosti ako aj súvisiacich činností pre spustenie procesov a získanie povolení.
„V súčasnosti sa dokončila časť geologických – technických prác (vrtné práce), kde však pokračujú súvisiace geologické prieskumné práce,“ uviedla ďalej.
„Naša spoločnosť má v úmysle vytvoriť veľmi potrebné nové pracovné príležitosti v regióne a robíme všetko, čo je v našich silách, aby sa tak v budúcnosti stalo,“ dodala na záver.
Dokument: Memorandum o spolupráci
Foto: infoRoznava.sk / Vstup do areálu bane Mária 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery