Exprimátor Tornale spáchal samovraždu


Bývalý primátor Tornale Ladislav Dubovský spáchal dnes ráno samovraždu.
 
Stalo sa tak vo väzenskej nemocnici pre odsúdených v Trenčíne. V obedňajších hodinách o tom informoval portál TVNOVINY.sk.
Ako ďalej uvádza portál TVNOVINY.sk, Ladislav Dubovský bol od začiatku hospitalizácie pod pravidelnou kontrolou zdravotného personálu psychiatrického oddelenia.
Podľa prednostu mestského úradu Tornale Lajosa Balajtiho informáciu o Dubovského samovražde oznámil vedeniu jeho otec, ktorý pracuje na úrade na odbore školstva. „Informoval nás o tom a následne si zobral dovolenku. Je to veľká tragédia, však zomrel mladý človek. Život na mestskom úrade akoby sa touto zlou správou zastavil,“ uviedol pre TASR prednosta.
Mestský úrad v Tornali je pripravený akýmkoľvek spôsobom pomôcť rodine pozostalého exprimátora Ladislava Dubovského, ktorý sa dnes ráno pravdepodobne obesil v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.
Podľa prednostu Tornale Lajosa Balajtiho sa na mestskom úrade po informácií o Dubovského samovražde na dlhé minúty zastavil život. „Nikto tomu nechcel uveriť. Ešte v piatok boli za ním jeho rodičia a povedali, že bývalý primátor už je na tom psychicky lepšie a zrejme sa s celou situáciou pomaly zmieruje,“ vysvetlil prednosta.
Zlá správa šokovala aj primátorku Annu Szögedy, ktorá Dubovského v mladosti učila. „Neviem si vysvetliť, prečo to urobil. Zrejme nezvládol psychicky tlak, ktorý na neho bol,“ domnieva sa.
Mestskí poslanci a vedenie Tornale si na dnešnom zasadnutí uctili pamiatku exprimátora minútou ticha a na mestskom úrade visí čierna zástava. Primátorka spolu s jej zástupcom a prednostom navštívia Dubovského rodičov, aby im ponúkli svoju pomoc a podporu. „Samozrejme, že ak budú chcieť, pomôžeme im aj okolo pohrebu,“ zakončil Balajti.
Bývalý primátor Tornale bol obžalovaný z prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a obvinený z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Do väzby išiel začiatkom septembra 2010 po tom, ako ho polícia našla u kamaráta v Gemerskej Hôrke. Primátora Tornale hľadali, pretože sa nedostavil pred vyšetrovateľa a policajnej hliadke utiekol zadným vchodom mestského úradu.
Foto: Archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery