Excalibur obnovil premietania

Bez názvuLarsen bar (Námestie baníkov 2, Rožňava) pripravuje po vydarenom podujatí s Whiskym, frontmanom skupiny Slobodná Európa, o jeho cestovateľských zážitkoch, sériu filmových projekcií v spolupráci s filmovým klubom Excalibur a občianskym združením Otvor dvor. Mediálnym partnerom aj týchto podujatí je portál infoRoznava.sk.
Už túto sobotu (27. júla) na terase podniku premietnu o 21-vej hodine kultový film Trainspotting. Film režíroval Danny Boyle, premiéru mal v roku 1996.  Film získal nomináciu na Oscara za najlepší adaptovaný scenár (1996), ocenenia BAFTA za najlepší adaptovaný scenár (1996), Brit Award za najlepšiu hudbu (1997) a Český lev za najlepší zahraničný film (1997).
Obnovená premiéra filmu sa konala v septembri 2012. Pozrieť si ho budete môcť v pôvodnom znení s českými titulkami.
O filme:
Hrdina kultového románu Irvina Welsha a jeho rovnako úspešnej filmovej adaptácie Mark Renton (Ewan McGregor) je z vlastného presvedčenia feťák a heroínu holduje aj skupinka jeho „kamošov“: Spud, Sick Boy, Tommy i sociopat Begbie. A nech už je ich revolta proti hodnotám meštiackej spoločnosti akokoľvek čudná a sebadeštruktívna, užívajú si ju naplno, pričom si nepripúšťajú nevyhnutný koniec. Mark sa však v jednej chvíli rozhodne s heroínom skončiť… Dokáže mu „normálny život“ poskytnúť rovnaké vzrušenie ako dávka drogy?
Neprehliadnuteľný je aj soundtrack filmu, na ktorom spolupracovali také hviezdy britskej gitarovej a elektronickej hudby polovice 90. rokov ako Blur, Primal Scream, New Order, Pulp. Skladba Born Slippy (Underworld) sa stala manifestom celej “trainspottingovej” generácie.
Foto: www.asfk.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli