Divoká skládka pri Brzotíne

Pred obcou Brzotín neďaleko Rožňavy vysypal niekto haldy stavebného odpadu. Vo štvrtok o tom informovala televízia Markíza.
Stavebný materiál je rozsypaný v dĺžke 100 až 150 m, hromadil sa tam postupne takmer rok. Časť divokej skládky je podľa televízie na súkromnom pozemku, majiteľ prisľúbil, že ju odstráni. Ďalšia časť sa nachádza na pozemku v správe Slovenského pozemkového fondu (SPF).
[frame_center src=“//old.inforoznava.sk/wp-content/uploads/2014/02/DSCF79731.jpg“ href=“//old.inforoznava.sk/wp-content/uploads/2014/02/DSCF79731.jpg“]Skládka pri Brzotíne[/frame_center]
„Zatiaľ nekonajú, aj keď to majú v správe,“ vyjadril sa pre televíziu starosta Brzotína Pavol Gášpár.
Darina Pinterová, hovorkyňa SPF, pre televíziu potvrdila, že sú účastníkom konania, vedeného Okresným úradom v Rožňave – odborom starostlivosti o životné prostredie, vo veci zistenia osoby, zodpovednej za umiestnenie odpadu.
[frame_center src=“//old.inforoznava.sk/wp-content/uploads/2014/02/DSCF79631.jpg“ href=“//old.inforoznava.sk/wp-content/uploads/2014/02/DSCF79631.jpg“]Skládka pri Brzotíne[/frame_center]
„Keď nedôjde k náprave do jedného roka, úrad bude považovať úložisko na ornej pôde za nelegálne a pristúpi k uloženiu nápravných opatrení,“ uviedol Stanislav Lukáč, vedúci odboru. Kto je za skládku zodpovedný, zatiaľ nezistili.
Podľa výpisu z katastra nehnuteľností by malo ísť o parcelu č. 1036/14 s výmerou 4 629 m2 v kategórii orná pôda. List vlastníctva k pozemku nie je doteraz založený, spravuje ho teda Slovenský pozemkový fond. Svoju regionálnu pobočku má aj v Rožňave.
Foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery