Parkovné chcú zrušiť

Poslanci NR SR strany Most-Híd tvrdia, že na Slovensku by mal byť zákon, ktorý skoncuje s vyberaním parkovného pri nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach.
Témou, ktorá už dlhodobo rezonuje na Slovensku, je spoplatnenie parkovísk pred nemocnicami. Ľudia sú nahnevaní, že pri návšteve lekára či chorého príbuzného musia platiť za parkovanie. Spisujú petície, ktorými vyjadrujú svoj jednoznačný nesúhlas s takýmito praktikami. Napr. v okresnom meste Dunajská Streda protest proti spoplatneniu parkovísk už vyjadrilo viac ako 6 tisíc nespokojných ľudí. Problém sa týka aj ďalších slovenských miest.
Poslanci NR SR strany Most-Híd József Nagy a Gabriel Csicsai, ktorí intenzívne poukazujú na škandalózne spoplatnenie parkovacích miest pred dunajskostredskou nemocnicou, sú presvedčení, že situáciu musí vyriešiť zákon.
„Ten by mal garantovať, že parkoviská vo vlastníctve štátu, samosprávneho kraja alebo obce pri zdravotníckych zariadeniach by mali byť pre pacientov bezplatné,“ tvrdia poslanci strany Most-Híd, pričom Jozsef Nagy v tejto súvislosti vyzýva premiéra Roberta Fica, aby spomínaný zákon jeho vláda predložila na marcovej parlamentnej schôdzi. „V opačnom prípade som sám pripravený takýto návrh zákona predložiť,“ dodáva József Nagy.
Členom užšieho vedenia strany je aj rožňavský primátor a teraz už aj poslanec krajského zastupiteľstva v Košiciach, Pavol Burdiga. Rožňavská nemocnica, ktorej zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, patrí do siete nemocníc spoločnosti Svet zdravia zo skupiny Penta. Od krajskej samosprávy si ju spolu s ďalšími nemocnicami dlhodobo prenajíma.
Foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery