Deväť kandidátov na primátora

V nedeľu 3. októbra 2010 o 24 h. uplynula lehota na podanie kandidátnych listín pre komunálne voľby 2010.
Tie sa uskutočnia v sobotu 27. novembra. Podľa informácie, ktorú nám poskytla zapisovateľka mestskej volebnej komisie Helena Šujanská, v Rožňave sa bude o post primátora uchádzať celkom 9 kandidátov – 3 za politické strany a 6-ti ako nezávislí.   
Kandidátov zverejňujeme v abecednom poradí:
1. Babič Ján, Ing., Smer – sociálna demokracia 
2. Badin Viktor, Ing., nez.
3. Bolaček Ondrej, Ing., nez.
4. Filiczká Erika, nez.
5. Gažík Ladislav, nez.
6. Kováč Karol, Dipl. Ing., nez.
7. Kuhn Ivan, Bc., MA, Občianska konzervatívna strana 
8. Laciak Vladislav, MUDr., nez.
9. Vojta Ján, Mgr. ÚSVIT
Na 17 poslaneckých mandátov v mestskom zastupiteľstve kandiduje celkom 104 kandidátov, z toho 68 za 14 politických strán a 36 ako nezávislých.                                                                   
Vyberáme z Kroniky mesta:
Dňa 2. decembra 2006 sa konali komunálne voľby, výsledok ktorých mal rozhodnúť o ďalšom 4-ročnom volebnom období. V Rožňave sa o voličskú priazeň uchádzalo 9 kandidátov na post primátora a 97 na post poslanca MZ.
V meste bolo v štyroch volebných obvodoch vytvorených 18 okrskov. Z 15 458 občanov zapísaných vo voličských zoznamoch odovzdalo platné hlasovacie lístky pre voľby do MZ 6 103 voličov a pre voľby na post primátora 6 212 voličov. Komunálnych volieb sa teda zúčastnilo 41 % oprávnených voličov.
Z 9 kandidátov na post primátora s počtom hlasov 1 737 zvíťazil : MUDr. Vladislav L a c i a k , kandidát politickej strany SMER – sociálna demokracia. V primátorskom kresle vystrieda doterajšieho primátora Ing. Františka Kardoša, ktorý túto funkciu vykonával dve volebné obdobia. Voličské hlasovanie ho tentokrát posunulo na druhé miesto s počtom 1 399 hlasov.
Z 19 poslancov, ktorí v MZ pôsobili posledné štyri roky boli znovu zvolení trinásti kandidáti a to: PaedDr. Viktor Baláž Mgr. Alexander Turek Ing. Ondrej Bolaček Ladislav Dávid František Focko Ing. Dušan Pavlík Mgr. Dionýz Kemény Mgr. Arpád Laco Ing. Arpád Kavečanky Peter Džačár MUDr. Katarína Kopecká PhD. JUDr. Juraj Dubovský Ľudovít Kossuth. Novozvolenými poslancami sú: Ing. František Kardoš Peter Soldos Terézia Váradiová MUDr. Dezider Bánes Mgr. Dušan Pollák Erika Szabadosová.
Dokument: Informácia o podaných kandidátnych listinách
Foto: Archív Inforoznava.sk /Štefan Fábián
Ustanovujúca schôdza mestského zastupiteľstva v r. 2006

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery