Koľkí a za koho do volieb?

Podľa zistených informácií sa v Štítniku rysuje zaujímavé rozloženie politických síl v orgánoch obce.
Aspoň podľa zastúpenia kandidátov jednotlivých strán v rámci politického spektra. V ňom totiž prevládajú zástupcovia pravicových politických strán.
Pravica do novembrových komunálnych volieb v Štítniku vyšle dvoch kandidátov na starostu, jeden bude zástupcom koalície SDKÚ-DS a SaS (súčasný starosta Miloš Gallo Barnák), druhý pôjde za KDH (Ladislav Belányi, súčasný poslanec OZ). Zvyšní dvaja (Ing. Katarína Zajacová – bývalá starostka v rokoch 1998 -2006, a Ing. Marek Kuzma) budú kandidovať ako nezávislí. Ľavica svojho kandidáta nenominovala. Informácie o menách kandidátov na starostu obce sú z neoficiálnych miestnych zdrojov.
Do obecného zastupiteľstva kandiduje 6 nezávislých kandidátov, Smer-SD by mal nominovať ôsmich kandidátov, ĽS-HZDS jedného. Už teraz je jasné, že kandidátne listiny poslancov obecného zastupiteľstva jednoznačne ovládli pravicové strany. KDH pravdepodobne nominuje deviatich, Most-Híd a SDKÚ-DS takisto po deviatich, SaS troch a OKS dvoch kandidátov na poslancov.
Podľa posledných informácií by malo kandidovať nakoniec za osem politických strán 44 kandidátov, z toho 30 mužov a 14 žien. Názov ôsmej politickej strany, počet jej kandidátov alebo prípadné zmeny v iných stranách sa nám však nepodarilo zistiť. Zo šiestich nezávislých je päť mužov a jedna žena. Voliči si tak budú môcť vyberať z 50 kandidátov na poslancov.
Po komunálnych voľbách 2006 vyzeralo zastúpenie politických strán v orgánoch obce takto: starosta – SDKÚ-DS, poslanci (celkový počet deväť) – po dvoch za KSS a ĽS-HZDS, jeden za Smer-SD a štyria za SDKÚ-DS.
Oficiálny počet a menný zoznam kandidátov na starostu obce a poslancov obecného zastupiteľstva budú známe po zasadnutí miestnej volebnej komisie.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery