Deň detí v kasárňach

mdd.jpgAko vidieť, Deň našich najmenších a najmilších sa stáva časom, kedy sa otvárajú aj brány, ktoré ostávajú bežnému smrteľníkovi zatvorené počas celého roka. Do rožňavských kasární dnes zavítali deti menšie i väčšie, aby sa na vlastné oči presvedčili, ako „to“ vyzerá zvnútra. A mamička jedného z nich bola pri tom.
Dnes som sa v očakávaní príjemného predpoludnia vybrala so svojím dvojročným synom do priestorov rožňavského vojenského útvaru (pre nás, „laikov“, jednoducho – kasárne), kde sa konal „Deň otvorených dverí“, organizovaný pri príležitosti Dňa detí.
Vedela som, že sa nekoná prvý rok, ale netušila som, že záujem bude taký veľký. V prvom rade ma prekvapil areál, ktorý je naozaj rozľahlý a upravený (pre niekoho to možno nie je novinka, ja som však bola príjemne potešená). Pre deti všetkých kategórií – a bolo ich tam naozaj požehnane – vojaci pripravili množstvo zaujímavých ukážok a malých prekvapení.
Deti si mohli vyskúšať, ako sa sedí v niektorých vojenských vozidlách, najväčšiemu záujmu sa „tešil“ asi raketomet, tiež si mohli skúsiť zobrať do rúk skutočné zbrane, ďalekohľady a iné súčasti výzbroje, v stánku s prekvapeniami na ne čakali typické „vojenské“ darčeky – pexesá, vymaľovánky, jojo… s vojenským motívom. A nadšene tlieskali vojakom, ktorí predvádzali svoje bojové umenie.
Vrcholom podujatia však pre ne bola záverečná „sprcha“ z vojenského vozidla, ktoré predtým predviedlo umývanie zamoreného automobilu.
Počasie tomuto podujatiu skutočne doprialo, bolo príjemne teplo, občas sa slnko skrylo za mráčiky, takže okrem vojakov v maskáčoch asi nebolo nikomu príliš horúco.
A môj dvojročný syn? Všetko sledoval s takým istým nadšením ako škôlkari, školáci, stredoškoláci… Bolo to podujatie naozaj pre všetky deti a odchádzali sme odtiaľ s príjemným pocitom a presvedčením, že o rok sa pôjdeme pozrieť opäť.

© Inforoznava.sk Tímea Bagačková Zollerová redakcia@inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli