Pokus o krádež v Plešivci

policajny_zbor_sr_logo_small.gifRožňavský vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci pokusu o krádež a prečinu poškodzovania cudzej veci. Od utorka do stredy, v čase od 15:30 h do 9:25 h, sa dosiaľ neznámy páchateľ pokúsil vykradnúť bankomat Slovenskej sporiteľne.
Na vonkajšej strane budovy kultúrneho domu na Domickej ulici v Plešivci najprv prerušil telekomunikačné vedenie s prenosom alarmu, potom, doteraz nezisteným spôsobom bez použitia násilia, prekonal dvojo vchodových dverí kultúrneho domu.
Vo vnútri budovy prekonal vchodové dvere internetovej miestnosti a v nej – pravdepodobne plameňom – odpálil zámok na bezpečnostných dverách miestnosti s bankomatom Slovenskej sporiteľne.
Následne poškodil a vyradil z prevádzky ďalšie signalizačné zariadenie a – znovu plameňom – sa pokúsil prekonať aj bezpečnostné dvere na zadnej časti bankomatu. To sa mu však nepodarilo.
Slovenskej sporiteľni a. s. poškodením zariadenia a bankomatu vznikla celková škoda 140 000,- Sk.
Informácie nám poskytla nadstrážmajsterka Jana Mésarová, zástupkyňa hovorcu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.
© Inforoznava.sk redakcia@inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery