Charitánia rozospievala Rožňavu

Už 17-ty ročník benefičného podujatia Charitánia sa uskutočnil vo štvrtok 22. novembra v Divadelnej sále Obchodno-kultúrneho centra v Rožňave. Organizátormi podujatia, ktoré prelomilo bariéry medzi chorými a zdravými a spojilo svet detí so svetom dospelých, boli DSS Amalia a Občianske združenie Milan Štefánik.
Trojhodinové podujatie, venované mentálne postihnutým deťom, prišli do Rožňavy podporiť známe tváre domácej hudobnej scény. Program, v ktorom nechýbali tanečnice Zumby, moderoval známy zabávač Andrej Bičan. Niekoľkonásobný zlatý slávik Peter Cmorík zaspieval svoje osvedčené hity a burácajúci potlesk si vyslúžil aj nádejný mladý talent Martin Harich so svojou kapelou.  Legendárny jazzový repertoár Luisa Amstronga predviedol Peter Amstrong Ondria, tanečnými beatmi roztancoval do posledného miesta zaplnenú sálu spevák a tanečník Zašo. Deťom známe piesne so Superstar zaspieval pódiami ostrieľaný Lukáš Adamec so svojou skupinou Siempre.
Čerešničkou na torte bola pre tento rok sympatická Katka Knechtová. „Rada prídem potešiť hendikepované deti svojimi piesňami. Zakaždým ma nabijú poriadnou dávkou energie,“ neskrývala nadšenie z vystúpenia. Spolu s deťmi z DSS Amalia zaspievala na záver programu jeden zo svojich hitov, skladbu „Spomaľ“.
Pestré, plné zábavy, potešenia a hlavne dobrosrdečné – aj také bolo tohtoročné stretnutie ľudí dobrej vôle, ktorí sa spoločnými silami postavili za myšlienku skvelého projektu, nabitého dávkou pozitívnych emócií. Už po sedemnásty krát tak dokázali nájsť spôsob, ako ukázať verejnosti cestu k vzájomnému porozumeniu a integrácii mentálne postihnutých ľudí medzi nás.
Text: Milan Štefánik Foto: Vladimír Kuric Video: Igor Kolesár
Grafický motív Charitánia: Maliar Richard Hofer


- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli