Čakajú nominácie aj z regiónov

Via Bona Slovakia 2011Firmy na Slovensku sa aj tento rok môžu uchádzať o prestížne ocenenie Via Bona Slovakia. Nadácia Pontis hľadá firmy s inšpiratívnymi príbehmi v oblasti filantropie a zodpovedného podnikania za minulý rok. Dve budú Slovensko reprezentovať aj na European CSR Award v Bruseli.
Nadácia Pontis otvorila nominácie na Via Bona Slovakia 2012. Ide o ocenenie, ktoré ukazuje, že biznis sa dá robiť aj inak. „Každoročne sa nám prihlasujú firmy, ktoré chcú na Slovensku podnikať transparentne a zodpovedne. Vítame každý projekt, ktorý je niečím nový a dokáže inšpirovať aj ďalších, aby sa v oblasti zodpovedného podnikania a firemnej filantropie posúvali dopredu,” vysvetľuje Pavel Hrica, programový riaditeľ Nadácie Pontis.
Firmy sa na Via Bona Slovakia 2012 môžu nominovať samy alebo v spolupráci s organizáciami a jednotlivcami, s ktorými na projekte spolupracovali, prostredníctvom webovej stránky www.viabona.sk. Nadácia Pontis prijíma nominácie do 17. februára v siedmich kategóriách: Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Prozákaznícka firma, Podporovateľ dobrovoľníctva, Dobrý partner komunity, Zodpovedná veľká firma a Zodpovedná malá/stredná firma.
Zodpovednosť sa vypláca
Ocenenie v minulosti získala spoločnosť Orion Nova, ktorá zamestnáva odchovancov z detských domovov vo Veľkom Slavkove. Úspešný bol aj projekt Východoslovenskej energetiky, ktorá v spolupráci s ochranármi namontovala chráničky na stožiaroch, aby znížila úhyn chránených vtákov. Medzi malými a strednými firmami presvedčilo internetové kníhkupectvo Martinus.sk, pre ktoré sú dôležití nielen zákazníci, ale aj zamestnanci. Martinus tiež pomáha rodinám postihnutým rakovinou vďaka anjelským drobným, ktoré putujú z predaja kníh na Dobrého anjela. Za rozvoj vzdelávania a prístup k zamestnancom získala v minulosti Čestné uznanie aj spoločnosť Eset.
Aj malé firmy majú inšpiratívne nápady
Nadácia Pontis chce v tomto trende pokračovať. „Uvítame aj viac nominácií z regiónov. Malé firmy prinášajú príklady, ktoré sú porovnateľné s veľkými či už na Slovensku alebo v zahraničí. Často však nemajú odvahu sa prihlásiť. Radi by sme o nich dali vedieť aj ďalším firmám, že aj takto sa dá podnikať,” dodáva P. Hrica.
Trinásty ročník ocenenia Via Bona Slovakia tento rok presiahne hranice Slovenska. Jedna veľká a jedna malá/stredná firma sa už v lete môže porovnať s lídrami v iných krajinách na prehliadke European CSR Award v Bruseli. V celoeurópskom meradle sa prihliada na inovatívnosť projektov, aj na dlhodobé partnerstvá firiem s neziskovými organizácami. Dôležitý je tiež vplyv takejto spolupráce na komunitu a firmu, čo je v súlade s moderným chápaním spoločenskej zodpovednosti firiem.
Program na európskej úrovni vedú organizácie CSR Europe a Business in the Community, ktoré koordinujú konzorcium 29 národných organizácií.
Harmonogram ocenení Via Bona Slovakia 2012 a European CSR Award:
• 17. február 2013 – uzávierka prijímania nominácií na Via Bona Slovakia 2012
• 28. február 2013 – zverejnenie prijatých nominácií na Via Bona Slovakia 2012
• 11. apríl 2013 – slávnostný galavečer s vyhlásením víťazov Via Bona Slovakia 2012
• jún 2013 – slávnostná prehliadka víťazov European CSR Award z jednotlivých krajín, Brusel
• 31. júla 2013 – ukončenie Európskeho programu ocenení za zodpovedné podnikanie v 28 krajinách
Ilustračné foto: Michal Meško z internetového kníhkupectva Martinus.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery