Bojovníčky v rožňavskom A-clube

Bez názvuSineklub Drázus je najnovším projektom občianskeho združenia Otvor dvor.
Nielen rožňavskej verejnosti je združenie známe z organizovania Malého gemerského trhu, či práve skončenej veľkolepej série výstav súčasného výtvarného umenia Rožňavské radiály.
Sineklub Drázus chce filmovými projekciami verejnosti postupne predstaviť komédie, dokumenty, drámy i akčné filmy  začínajúcich i etablovaných európskych režisérov.
Bojovníčky budú prvým decembrovým filmom, ktorý premietnu v sobotu 14. decembra o 18tej hodine v A-clube rožňavského Obchodno-kultúrneho centra.
Hlavnou postavou filmu je Marisa, 20-ročné nemecké dievča, ktoré nenávidí imigrantov, Židov, vojakov a „všetkých”, ktorých obviňuje za úpadok jej krajiny. Provokuje, požíva alkohol, bije sa a jej ďalším tetovaním bude portrét Adolfa Hitlera. Jediné miesto, kde sa cíti ako doma, je neonacistický gang, ku ktorému patrí, a kde sú nenávisť a násilie na dennom poriadku.
Marisine presvedčenia sa začnú uberať iným smerom, keď náhodou stretne mladého afgánskeho utečenca. V konfrontácii s jeho názormi prichádza Marisa k poznaniu, že „čierne” a „biele” princípy jej gangu nie sú tou jedinou možnou cestou. Bude však Marisa schopná vymaniť sa spod vplyvu neonacistickej skupiny?
Foto: Csfd / Film Europe

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli