Jazvečík Taši a jeho kamaráti

1260860_493198304110318_2103217889_nV najmagickejší deň v roku 13. decembra 2013, keď všetky strigy sveta štartujú svoje metly, štartuje svoj Tašibus aj rozprávkový jazvečík Taši, aby na vlastné oči videl Košické rozprávkové Vianoce, ale najmä, aby opäť stretol svojich kamarátov.
Týmito slovami uvádzajú organizátori „veľkolepé, zábavné a štedré“ stretnutie, ktoré sa uskutoční v piatok na prízemí Barkóczyho paláca v Košiciach od 13:13 hod.
Na všetky deti tam bude čakať malý gróf Taši a Tašitím so zábavnými tvorivými dielňami, kde si najmenší môžu vytvoriť rôzne drobnosti, vhodné aj ako darčeky pod vianočný stromček.
Nebude chýbať ani špeciálny kráľovský fotokútik s rekvizitami, kde si deti budú môcť podľa svojej chuti a nálady vybrať kostým a pomocou ockovho mobilu urobiť skvelé foto na pamiatku, sľubujú ďalej organizátori.
Tašíkovo je pilotný cestovateľský projekt Košického samosprávneho kraja, venovaný predovšetkým deťom.
„Milo nás prekvapil obrovský záujem Košičanov o takýto druh edukačnej zábavy a spoznávania vlastného regiónu už v rámci otváracieho ceremoniálu EHMK Košice 2013, a práve preto ukončujeme turné tohtoročných podujatí symbolicky práve v Košiciach, počas jeho záverečného ceremoniálu,“ spresnila Helena Novotná, kreatívna manažérka projektu.
Prostredníctvom Taši-zábavy chcú nielen zmysluplne zabaviť malých fanúšikov, ale tiež ich odmeniť zaujímavými cenami.
„Veríme, že za Tašim do Košíc pricestujú aj jeho verní kamaráti, deti z regiónu, ktoré ho sprevádzali na veľkých letných podujatiach, aby sa aj oni mohli zúčastniť veľkého žrebovania,” dodala.
Do žrebovania sa dostane každé dieťa, keď donesie svoj vyplnený cestovateľský Tašipas, ktorý mohlo získať počas roka na zábavných stretnutiach s Tašim. Jedinou podmienkou je, aby v Tašipase bola aspoň jedna pečiatka – tašitlapka.
Tašipas je možné registrovať v čase od 13:13 do 16:13 hodiny v piatok 13. decembra v Informačnej kancelárii Rozprávkového Košického kraja TAŠINFO, ktoré bude zriadené na Hlavnej 48 – prízemie Barkóczyho paláca.
Žrebovanie sa uskutoční o 16:30 hod. za prítomnosti Tašiho a jeho rozprávkových kamarátov.
Ďalšie informácie nájdete na  www.tasi.sk, resp. www.facebook.com/Tasikovo, prípadne ich získate emailom na adrese tasikovo@gmail.com
Ilustračné foto: Facebook.com/Tasikovo 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Radosť z bádania a objavov