Robert Fico alebo Andrej Kiska?

Prvé priebežné neoficiálne výsledky volieb prezidenta by sa mali na webstránkach www.volbysr.sk a www.statistics.sk objaviť v sobotu približne o 22.30 h.
Štatistický úrad SR začne so spracovávaním výsledkov prakticky hneď po zatvorení volebných miestností o 22.00 h. Výsledky sa na internetových stránkach budú aktualizovať každých desať minút.
Zápisnicu musí každá okrsková volebná komisia fyzicky doniesť na obvodnú volebnú komisiu. Ak je na papieri, tak sa musí prepísať do počítača. Po skontrolovaní sa dostáva do systému.
Svoj hlas môžu voliči odovzdať v druhom kole volieb premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) alebo filantropovi Andrejovi Kiskovi (nez.).
V tom prvom získal Fico 531 919 hlasov, čo predstavuje 28 % z celkového počtu hlasujúcich. Andrejovi Kiskovi dalo vtedy hlas 455 996 voličov, tj. 24 %. V Rožňave aj v okrese získal najviac hlasov Kiska.
Aj v Rožňave je záujem o voľby v druhom kole vyšší, než bol v prvom. Volebná účasť sa môže ešte zvýšiť v podvečerných hodinách.
Podľa slov Margity Petrovej (Smer-SD), predsedníčky Obvodnej volebnej komisie, doteraz (15:30 h.) nezaznamenali žiadny podnet, ktorý by mal nejakým spôsobom narušiť priebeh volieb.
Oficiálne výsledky by mala potvrdiť Ústredná volebná komisia v nedeľu 30. marca. Zvolený kandidát sa ujme funkcie prezidenta SR zložením sľubu. Skladať ho bude 15. júna, keď sa skončí funkčné obdobie súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi.
Foto: infoRoznava.sk
[yop_poll id=“7″]

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery