Biskup Stolárik vymenoval vikárov

Stanislav Stolárik, rožňavský biskup, vymenoval dvoch nových vikárov. Generálnym vikárom sa stal doterajší administrátor farnosti Divín Ján Mihok. Za súdneho vikára nový rožňavský biskup vymenoval Istvána Vadkertiho, doterajšieho farára v Krásnohorskom Podhradí.
Obaja vikári nahradili doterajšieho generálneho aj súdneho vikára Mons. Rastislava Suchého. Informovala o tom Tlačová kancelária KBS.
Novým pôsobiskom Suchého sa mala podľa našich zistení stať farnosť v Štóse, biskupský úrad to zatiaľ nepotvrdil.
Meno bývalého generálneho vikára sa pred dvoma rokmi spomínalo v súvislosti s vykázaním rehole saleziánov z diecézy. Podľa niektorých informácií mal byť za týmto rozhodnutím práve Suchý. Ten to však odmietol.
Ako pripomína portál Svet kresťanstva/Postoy.sk, v roku 2010 sa v okolí Rožňavy objavili bilbordy s nápismi „Milujem suchý celibát!“ a „Chceme takýchto predstaviteľov Katolíckej cirkvi?!“, ktoré pravdepodobne narážali na vtedajšieho generálneho vikára.
Na štyroch bilbordoch sa nachádzala fotografia Námestia baníkov s katedrálou a budovou biskupského úradu, ako aj kresba bociana nesúceho dieťa a fajčiaceho klerika.
Mons. Stanislav Stolárik prevzal úrad diecézneho biskupa Rožňavskej diecézy 16. mája 2015 na slávnosť sv. Jána Nepomuckého, patróna diecézy. Do funkcie ho koncom marca tohto roka vymenoval pápež František.
V pondelok sa s biskupom Stolárikom pred jeho cestou do Lúrd stretol Jozef Ižold, provinciál saleziánov na Slovensku.
„Nový rožňavský biskup Mons. Stolárik po prevzatí úradu už začal komunikovať s našim provinciálom donom Ižoldom o pôsobení saleziánov v Rožňave. Obe strany sa dohodli na pokračovaní dialógu a hľadaní riešenia v horizonte jedného roka,“ potvrdil nám Rastislav Hamráček, hovorca a provinciálny sekretár.
Foto: TK KBS/Peter Zimen – Vikár Suchý zdraví biskupa Stolárika v mene rožňavských kňazov. 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery