„Zdar Boh!“ zaznie mestom

Mestské zastupiteľstvo v Rožňave prijalo na svojom ustanovujúcom zasadnutí v stredu 22. decembra aj uznesenie, ktorým schvaľuje zmenu uznesenia MZ č. 130/2010.

Poslanci ho hlasovaním zmenili len v časti určenia termínu konania 4. stretnutia banských miest a obcí Slovenska v Rožňave na 26. až 28. augusta 2011.

Poslanci v uznesení zároveň žiadajú primátora mesta vytvoriť organizačný výbor zložený zo zástupcov mestského zastupiteľstva, zamestnancov mesta Rožňava, Baníckeho spolku Bratstvo, za účelom zabezpečenia organizácie stretnutia.

Ten má spracovať rozpočet akcie, ktorý predloží na prerokovanie mestskému zastupiteľstvu v mesiaci január 2011 a po jeho schválení sa zapracuje do rozpočtu mesta. Financovanie akcie sa má riešiť aj formou sponzorských príspevkov.

Hlasovanie za takéto uznesenie prebehlo nasledovne:

11 hlasovali za: PaedDr. Viktor Baláž (NEKA), Zoltán Beke (NEKA),  Pavol Burdiga (MostHíd), Ing. Ondrej Bolaček (NEKA), Peter Džačár (NEKA), František Focko (Smer-SD), Mgr. Dionýz Kemény (NEKA), Ľudovít Kossuth (NEKA), Ing. Peter Marko (OKS), PaedDr. Janka Mičudová (NEKA), Mgr. Dušan Pollák (NEKA) 

4 proti: Mgr. Matúš Bischof (OKS), Mgr. Radoslav Kovács (NEKA), Ing. Karol Kováč (NEKA), Bc. Ivah Kuhn, MA (OKS)

2 sa zdržali hlasovania: Roman Ocelník (NEKA), Ing. Dušan Pavlík (NEKA)

Vo štvrtok 23. decembra sa uskutočnilo pracovné stretnutie na úrovni primátora mesta, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia Baníckeho spolku BRATSTVO a na ktorom bol vytvorený organizačný výbor (OV) v zložení:

MUDr. Vladislav Laciak (nez.), primátor mesta, Ing. Ondrej Bolaček (nez.) – predseda OV, PaedDr. Viktor baláž (nez.), Ing. Peter Marko (OKS), Ing. Ján Štefan – prednosta MsÚ, Ing. Ivan Demény – riaditeľ mestského podniku Technické služby mesta, Ing. Eva Petruchová – ved. referátu regionálneho rozvoja MsÚ, Štefan gerža – Odbor školstva a kultúry MsÚ, Ing. Štefan Molčík – BRATSTVO, Ing. Karol Tomány – BRATSTVO     

Prvé rokovanie organizačného výboru zvolal primátor Vladislav Laciak na stredu 5. januára v zasadačke Mestskej rady so začiatkom o 10tej hodine. 

Prostredníctvom členov Baníckeho spolku BRATSTVO má byť predložený program 4. stretnutia banských miest a obcí Slovenska v Rožňave a na základe toho má byť spracovaný návrh rozpočtu, ktorý bude následne predložený na prerokovanie mestskému zastupiteľstvu v mesiaci január 2011. Po jeho schválení má byť zapracovaný do rozpočtu mesta.

Ilustračné foto: Archív Inforoznava.sk

16 Komentářů k "„Zdar Boh!“ zaznie mestom"

 1. A tá avizovaná rekonštrukcia námestia prebehne pred, alebo po tejto akcii?

 2. Preco sa tato akcia nekona v Dobsinej????
  Dobsina je urcite daleko viac „banickejsia“ako Roznava.
  Este ste ani nezacali a uz sa trasiete o rozpocet..tak preco nieco idete organizovat ,ked na to nemate!!!!!

  • To nie je zly napad. Dobsina, okrem toho, ze je naozaj banickejsia, ma aj penazi habadej, ked si dovolili schvalit primatorovi vyssi plat, ako ma primator Kosic.

  • Mily Samuel, o tejto akcii sa rozhodlo este v minulom volebnom obdobi, teraz su tam novi poslanci. To musia mat rovnaky nazor na veci ako ti predtym? Ja budem radsej, ak sa opravia chodniky alebo urobi niekolko desiatok parkovacich miest, a myslim, ze to je prioritou vacsiny obcanov Roznavy.
   Paci sa mi prirovanie k rodinnemu rozpoctu. Ked raz ma rodina dlhy, tak sa ich snazi splatit a plati len to najpotrebnejsie. Nepojde predsa na ples s celou rodinou. Jedine v pripade, ze ich tam niekto pozve zadarmo a saty uz maju doma davno…

 3. Na niečo bola aj dobrá výmena názorov deň pred týmto stretnutím. Pri každej akcii musí byť reálny rozpočet. Ak sa to má uskutočniť, tak na úrovni a verejná zbierka pomôže ( alebo snívam ? ). Nech sa hľadajú spôsoby ako to urobiť a nie dôvody ako to neurobiť.

 4. Vsimli ste si to hlasovanie, tu jednotu hlasovania poslancov za OKS? Ja som vedel, ze stary pan Marko k nim nepatri, len som si nemyslel, ze to vyjde najavo uz pri prvom kontroverznejsom hlasovani.

  Na druhej strane zase prijemne prekvapil pan Ocelnik, od volieb uz druhy krat. Ostatni poslanci hlasovali da sa povedat, ze podla ocakavania.

 5. Dobré staré zvyky sa musia dodržiavať – veď ako ináč? Ja som to vedela, že keď sa už hneď po voľbách zišla „stará štruktúra“ a dohodli sa, že sa „spolčia“, nebolo to len tak. Všimnite si, sú tam všetci bývalí poslanci, pár nových sa ku ním pridalo (iste vedia prečo, veď zadarmo to nebude…), zostal aj bývalý primátor – tak hurá, môžeme bačovať ďalej. Nech mi každý prepáči, ak to nie je tak, ale zdá sa mi, že v našom krásnom, malebnom, lásky plnom mestečku, sa nič, ale vôbec nič nezmenilo. Optimizmus pána Primátora je na mieste… podaril sa mu „husársky kúsok“. Nič sa nestalo, iba pribudlo pár „rebelantov“, ktorých sme veľmi šikovne spacifikovali. ŽE? Silvia

 6. No, tak sa zrejme treba pomali ozývať. Ďakujem za upozornenie, že som starý, natom už nič nezmeníme. A to hlasovanie za OKS, nato si budete musieť zvyknúť, však ani vo veľkom parlamente poslanci za OKS nehlasujú ako Most-Híd, na ktorej kandidačnej listine prišli do parlamentu, presne tak ako ja. Nie som členom OKS, aj keď máme veľmi podobné názory. No a nakoniec už len jedna poznámka. „Kritik“ si myslí, že v „rovnakom tričku“ treba aj rovnako hlasovať, ako za oných neblahých čias? Tak to teda určite nie. Každý normálny človek, aj keď starý, má právo vyjadriť svoj názor na veci a nemyslím si, že by 4.SBM v Rv bolo až také dôležité…Budeme ešte o tejto veci hlasovať po predložení podrobného rozpočtu a až potom sa rozhodnem ako budem hlasovať. Teľo veľo…

  • pán Marko, asi sme sa nepochopili. Starým nemyslím vekovo starý, mimochodom potom už ja som stará… Myslela som na bývalých, teda starých poslancov. K tomu hlasovaniu – je jmi asné, že každý politik by mal hlasovať za seba podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia, ja som svojim príspevkom len chcela poukázať na to, ako sa dá zabezpečiť hlasovanie aké „chceme mať“ – a nie aké by si daná vec zaslúžila. Teraz sa hlasovalo o kultúrnej akcii, v budúcnosti sa bude hlasovať o oveľa závažnejších veciach, ktoré sa dotknú občanov tohto mesta. A odôvodnene mám pocit, že sa stále bude hlasovať v prospech malej skupinky ľudí a nie v prospech nás všetkých. Silvia

   • A aké hlasovanie by si daná vec zaslúžila? Presne také aké sa odhlasuje. Rožňavčania si zvolili poslancov,ktorí teraz hlasujú a vaše hlasy tu na fóre nie sú nič platné .Iba čo mlátite prázdnu slamu.

    • Nesúhlasím úplne. Samozrejme je pravda, že občania si zvolili a dali poslancom mandát 4 roky rozhodovať. Ale to neznamená, že občania majú byť 4 roky ticho (iba ak tí, ktorí voliť neboli). Občania majú právo sa vyjadrovať ku každému hlasovaniu poslancov. Aby o 4 roky žiadny poslanec nemohol pred voľbami tvrdiť, že on počúval občanov, ale občania sa na neho neobracali so žiadnymi žiadosťami a pripomienkami.

  • To „stary“ som tam uviedol iba preto, ze inklinujete skor k tym predchadzajucim poslancom, s ktorymi ste uz niekedy „vladol“. Cesi maju take prislovie, ze „stareho psa novym kouskum nenaucis“, co sa ukazuje ako starociami overena pravda bohuzial aj v Roznave.

   To hlasovanie sice nebolo o milionoch eur, a preto podla vas nebolo dolezite, ale na celej ciare ukazalo, ze ktory poslanec ma ake zmyslanie zafixovane v hlave o hospodareni so spolocnymi peniazmi. „Stari“ si furt myslia, ze rozhoduju o nejakych cudzich neidentifikovatelnych peniazoch a velmi nezalezi na tom, ze na co sa pouziju. O svojich vlastnych peniazoch rozhoduju urcite inac a ked sa nahodou vyhlasi verejna zbierka, tak zo svojich na tu akciu nedaju ani korunu. Aj keby bol rozpocet na banicku akciu neviem aky krasny.

   • Skoro som zabudol, pan Marko. Tesim sa na to, ako iniciativne date navrh na vyhlasenie verejnej zbierky na tie banicke oslavy a ked to v zastupitelstve neprejde, tak sa tesim, ako zorganizujete zbierku vy sam. A este sa tesim na tu zaujimavu sumu, ktoru date sam zo svojich vlastnych penazi na tu nedolezitu banicku akciu.

    A v ktorom hlasovani v parlamente hlasovali poslanci OKS inac, ako poslanci Mostu Hidu? Urcite to budete vediet, ket to s takou jednoznacnou istotou pisete. Staci napisat jedno, aj ked vy ich poznate urcite viac.

    A ked take najdete, zaujimalo by ma, ako by ste hlasovali vy. Tak ako OKS, alebo ako Most?

 7. To: p. Horvath/mimo temy/

  prosim o recept vasich kolegov,ak je to mozne,na gemerske gulky s orechmi. dakujem.

 8. Už len jednu poznámku mi dovoľte. Skúste ma nehádzať do jedného vreca so “ starými“ poslancami, predovšetkým s nikým som nevládol a v rokoch 2002 – 2006, keď som bol v MZ, tak pre názorové rozdiely bol som v „opozícii“ voči terajším „starým“ poslancom a v rokoch 1991 – 1994 terajší poslanci tam ešte neboli. Nechajte sa prekvapiť mojimi postojmi pri hlasovaní v ďalších zasadnutiach MZ, budem vždy hľadať pravdu pre mesto…O straníckom hlasovaní sa už nebudem vyjadrovať, napísal som to jasne už v predošlých komentároch…a Kritikovi na taľafatky teľo veľo

Zanechať komentár