Ocenili knihu o Rožňave

Publikácia Rožňava-mesto s výhľadom získala 3. miesto v súťaži „Najkrajšie knihy a propagačné materiály o Slovensku-rok 2009“.

Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov vyhlásil ešte koncom minulého roka 3. ročník tejto súťaže. Odborná porota prisúdila 3. miesto Rožňave v kategórii Knihy o mestách.

Cieľom súťaže bolo prispieť k zvyšovaniu estetickej úrovne obrazových a obrazovo – textových kníh a iných propagačných materiálov o Slovensku a jeho územných častiach: krajoch, regiónoch, mestách a obciach, aby boli rovnocenné úrovni propagačných produktov, vychádzajúcich v starých členských štátoch Európskej únie.

Jedným z kritérií pri posudzovaní nominácií bola okrem vizuálnej úrovne exponátu aj grafika, či polygrafická úroveň.

Slávnostné vyhodnotenie, vyhlásenie výsledkov, odovzdanie diplomov ako aj otvorenie výstavy, je plánované na 23. marca 2010 v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici.

Víťazné kolekcie kalendárov, kníh a propagačných materiálov si verejnosť bude môcť pozrieť do 13. apríla 2010 v Banskej Bystrici a potom aj v mestách Bardejov, Levice, Piešťany, Rožňava, Stará Ľubovňa, Veľký Krtíš, Zvolen a Žilina.

Zdroj: Roznava.sk

Súvisiace články: Nová kniha o Rožňave

BUĎTE PRVÝ V KOMENTOVANÍ ČLÁNKU "Ocenili knihu o Rožňave"

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.