Zvierací svet Nyíregyháza

Nyíregyháza – Dôležitým hospodárskym a kultúrnym centrom centrom východného regiónu Maďarska je krajské mesto z roku 1876, Nyíregyháza, ktoré leží v blízkosti troch štátov – Slovenska, Ukrajiny a Rumunska.
Návštevníkom ponúka mnoho zaujímavostí, medzi ktoré patria aj 4 km vzdialené kúpele nazývané Sostó, pomenované po slanom alkalickom jazere, o ktorého existencii sa zmienil aj Anonymus vo svojich letopisoch. Rozprestiera sa na ploche 1,7 hektára a je obklopené krásnym lesom.
Ďalším lákadlom mesta Nyíregyháza je zoologická záhrada, ktorá svojou rozlohou 24 hektárov je najväčšia v Maďarsku. Žije tu 3500 druhov zvierat v obrovských výbehoch a spoločenstvách, ktoré sú pripravené podľa vzoru ich skutočného miesta pôvodu a sú zoskupené podľa kontinentov. ZOO park navštívi ročne asi 300 tisíc návštevníkov. Práve odtiaľ vám prinášame našu malú obrazovú reportáž.
Foto & Video: infoRoznava.sk/Belo Hefler 
*******************************
Možnosť prezentovať sa sériou fotografií na stránkach nášho portálu ponúkame komukoľvek z vás. Posielajte nám ich na redakčný email redakcia@inforoznava.sk v zmenšenej veľkosti pre zverejnenie na internete. Staršie príspevky si môžete pozrieť kliknutím sem

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery