V Košiciach bude koncertovať Sting

KOŠICE – V sobotu 17. novembra vystúpi v košickej Steel aréne britská hudobná hviezda Sting. Vstupenky na koncert sú v predaji od 10. augusta prostredníctvom siete ticketportal, zakúpiť si ich môžete aj v rožňavskom Turistickom informačnom centre.
Back to Bass tour sa vracia túto jeseň do Európy a vrámci tohto turné Sting odohrá svoje najväčšie hity v doprovode 5-člennej kapely.
Jeho svetové turné 2011-2012 bolo kritikou ovenčené samými superlatívmi od Severnej Ameriky, cez Európu, Veľkú Britániu až po Južnú Afriku. Začiatok nadchádzajúceho turné je naplánovaný na 7. novembra v Štrasburgu, ku ktorému pribudne viacero francúzskych miest a tiež Slovensko (17.novembra v Košiciach) a Českú republiku (19. novembra v Ostrave).
Turné zožalo pochvalu aj v médiách:
“Úžasná noc so skupinou skvelých hudobníkov a charizmatickým spevákom a skladateľom, ktorý nestratil nič zo svojej moci.” –  The Newcastle Evening Journal (6. február, 2012)
“Koncert, ktorý si nesmiete nechať ujsť!” – Lidové Noviny (19. február, 2012)
“Sting sa neustále vyvíja…a čokoľvek robí, je magické.” – Augsburger Allgemeine (29. február, 2012)
Stinga bude sprevádzať kapela, v ktorej hrá gitarista Dominic Miller, jeho dlhoročný spolupracovník, na bicích Vinnie Colaiuta, klávestista David Sancious, a Peter Tickell, hráč na elektrických husliach, a vokalista Jo Lawry.
Členovia Stingovho fan klubu si vstupenky môžu zakúpiť na www.sting.com, kde nájdete aj kompletné informácie o turné a informácie o vstupenkách. Promotérom turné je XL group a producentom RZO Entertainment, Inc.
Ako nás informovala Zuzana Habodászová z XL promotion, Stingov manažment povolil pre košický koncert 20 novinárskych akreditácií. Portál infoRoznava.sk nebude medzi nimi chýbať, priebežne vám sprostredkujeme informácie o chystanom koncerte a samozrejme aj následný fotoreport z tejto hudobnej udalosti.
Skladateľ, spevák, autor, herec, aktivista Sting sa narodil v anglickom meste Newcastle. V roku 1977 odišiel do Londýna, kde založil spolu so Stewartom Copelandom a Andy Summersom kapelu The Police. Kapela vydala 5 albumov, získala šesť ocenení Grammy a v roku 2003 bola uvedená do siene slávy – The Rock and Roll Hall of Fame.
Od roku 1985 Sting vydal trinásť sólových albumov. Ako pripomenutie 25.výročia jeho sólovej kariéry bola pred nedávnom vydaná “definitive box set” kolekcia s názvom 25 Years a dvoj-CD The Best Of 25 Years. Sting 25, voľná iPad aplikácia, nedávno ocenená prestížnou cenou Cannes Lion for Best Design/Aesthetic na festival Cannes Lions International Festival of Creativity, je taktiež k dispozícii na iTunes a obsahuje exkluzívne “all-star” vystúpenia z benefičného koncertu pri príležitosti jeho 60. narodenín, vzácne rozhovory, fotografie, hudobné videá a oveľa viac.
Sting predal takmer 100 milliónov albumov, či už ako sólový spevák alebo vrámci kapely The Police, a získal ďalších 10 cien Grammy, Zlatý Glóbus, cenu Emmy a na svojom konte má aj tri nominácie na Oscara.
Sting a jeho koncertná zostava v skladbe Fields of gold

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery