Život Jána Pavla II. pripomenie v decembri multimediálny koncert v Košiciach

Svätý Ján Pavol II. bude ako jedna z najväčších svetových osobností pripomenutý formou multimediálneho koncertu 18. decembra v Košiciach. Koncert bude tvoriť sprievodné slovo a mediálne vstupy, ktoré zachytia spomienky na prvého slovanského pápeža.
„Pôjde o kombináciu hudby, slova a obrazu. Na projekcii LED obrazoviek budeme vidieť nielen fotografie a reálne záznamy televíznych dokumentov a reportáží, ale aj písaný text v podobe životného odkazu pápeža Jána Pavla II.,“ priblížil PR manažér Imrich Makó.
Organizátori rozdelia večer do dvoch častí. V prvej ukážu pápežov život, rodinu, školu, záujmy, vojnu a prvé kňazské roky. Druhá časť bude o jeho pápežskej službe a posolstve. Večer by mal kombinovať faktografiu s myšlienkovým a ľudským odkazom pápežovho života.
Vo vianočnom čase a v sprievode zboru a orchestra opery Štátneho divadla Košice zaznie hudba Verdiho, Mozarta, Pucciniho či Schuberta, ako aj obľúbená pieseň Svätého Otca v podaní detského zboru opery Štátneho divadla Košice.

Pod scenár sa podpíšu Peter Himič a prof. Jozef Leščinský, kňaz, ktorý začínal v 80. rokoch ako kaplán v Rožňave. Režisérom bude Ján Sabol. Dirigent Igor Dohovič pripraví hudobnú dramaturgiu.
„Sme veľmi radi, že morálnu podporu a záštitu nad týmto výnimočným projektom prevzal Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita a Milan Chautur, košický grécko-katolícky eparcha. Teší nás, že v spolupráci so Štátnym divadlom Košice môžeme prvýkrát uviesť premiéru žánru, kde sa spája príbeh, hudba a mediálna prezentácia,“ avizujú organizátori.
Foto: infoRoznava.sk & Stpauls.it / Giancarlo Guliani – Rožňava, 13. 9. 2003

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery