Zdenko Trebuľa k situácii v rožňavskom špitáli

nemocnica-2.JPGNa včerajšom zasadnutí zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) sa k napätej situácii v rožňavskej nemocnici vyjadril aj predseda KSK Zdenko Trebuľa (SMER-SD).
Podľa jeho hovorkyne Zuzany Bobríkovej povedal poslancom, že „akciová spoločnosť NsP sv. Barbory v Rožňave má svoje právoplatne zvolené orgány – predstavenstvo a dozornú radu.“
Ako ďalej uviedol, „ak navrhnú valnému zhromaždeniu, teda poslancom zastupiteľstva KSK, nejaké zmeny, bude o nich rokovať. Následne bude na valnom zhromaždení, aký návrh dostane a aké stanovisko k nemu zaujme.“
Hovorkyňa pre Inforoznava.sk podotkla, že „k tomu nemá viac čo dodať“ a „nevidí dôvod“ , aby sa do článkov „plietli osobné vzťahy“.
Ako ďalej uviedla, „pána Langera menoval do funkcie predchádzajúci predseda KSK Rudolf Bauer (KDH). Slová o ochrannej ruke pána Trebuľu nemajú opodstatnenie.“
Vytkla nám tiež, prečo uvádzame pri mene predsedníčky Dozornej rady nemocnice, pani Eriky Szöllösovej (SMK), že je manželkou podžupana Jána Szöllösa (SMK) – pozri tu, pričom však túto pravdivú skutočnosť a súvislosť nijako nespochybnila.
V závere svojho vyjadrenia pre Inforoznava.sk konštatuje, že nie je „hovorkyňou nemocnice“, ktorá je samostatným právnym subjektom a že „nemá čo hovoriť za vedenie nemocnice“.
Podľa platného výpisu z OR SR je v mene nemocničnej akciovky „oprávnený konať len predseda predstavenstva“ a tým je pani Ing. Rozália Múdra (SMK).
Svoju kanceláriu má len pár metrov od kancelárie pani hovorkyne Bobríkovej, keďže je predovšetkým riaditeľkou Úradu KSK. Jej stanovisko k možnému návrhu na odvolanie MUDr. Vladimíra Langera z funkcie generálneho riaditeľa nemocnice sa pokúšame získať.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery