Whisky na koni aj vo vrtuľníku.-)

Po piatkovom koncerte Slobodnej Európy a Živých kvetov (kliknite tu) sme sa s kapelami stretli aj na druhý deň a porozprávali nielen o hudbe. Z celej partie vyžarovala nesmierna pohoda, aj keď podľa ich slov toho veľa nenaspali.
Dokonca súhlasili s návrhom obzrieť si bližšie krásy Slovenského raja. Vybrali sme sa teda na Dedinky a medzitým sme vyspovedali predovšetkým frontmana Slobodnej Európy. Whisky bol prírodou a prostredím nadšený. Dozvedeli sme sa, že rád vyhľadáva podobné lokality, pretože naňho pôsobia pozitívne.
„Ak by som popri svojich aktivitách neabsolvoval takéto výlety, umrel by som,“ podotkol. Túto skutočnosť nám aj dokázal, keď si hneď po príchode na Dedinky skočil hlavičku a zaplával si v priehrade.
Spontánne rozhodnutia boli preňho vždy výzvou: „Som za každý extrém. Ak by ma niekto zobudil o polnoci a povedal, že ráno o šiestej ideme do Afriky, o piatej by som bol zbalený a čakal.“
Ani teraz nás nenechal v pochybnostiach, pretože o pár minút sme sa pobrali za chlapcami z Interpunkcie – na ranč pri Dobšinskej ľadovej jaskyni a Whisky mal možnosť zajazdiť si na koni, čo hneď aj využil.
Nielen slovenské krásy lákajú náruživého cestovateľa Whiskyho. Doteraz precestoval 43 krajín sveta a určite sa nechystá skončit pri tomto počte. A jeho srdcovka? „India. Je zaujímavé pozorovať miestnych ľudí, ktorí žijú akoby sto rokov za nami a uznávajú morálne hodnoty, ktoré sú nám pomaly cudzie.“
Ako nám prezradil, onedlho sa chystá so známymi malým lietadlom na Madagaskar, samozrejme, s niekoľkými zastávkami v Afrike. A tak sme sa dostali k ďalšej Whiskyho vášni – k lietadlám. Na tému lietanie dokázal viesť ďalekosiahle rozhovory.
Bodkou za všetkým bolo jeho konštatovanie: „Nedbal by som, keby teraz prišiel po mňa vrtuľník a odniesol ma.“ Inforoznava.sk sa rozhodla v tej chvíli otestovať ho v ďalšej skúške a zároveň vyhovieť jeho prianiu. O chvíľu naňho čakal pristavený vrtuľník, ktorý ho doviezol do Rožňavy.-)

Whisky bol plný nadšenia: „Za dvadsať rokov svojej kariéry som takéto niečo nezažil,“ dodal na záver.
Po poldňovom výlete ich čakala cesta do Košíc, kde mali odohrať ďalší koncert svojho turné. Ako sa teda pozeral Whisky na vystúpenie v Dobšinej a ako vníma publikum vo všeobecnosti? „Ľudí síce nebolo veľa, ale bavili sa. Na to, aby som odohral dobrý koncert, mi stačí, keď sa bavia traja ľudia, pretože vážiť si treba každého jedného fanúšika.“
Video rozhovory s Whiskym a Luciou Piussi pozrite tu .-)
Foto a video: Martin Kuchár ml., Gabriel Vjeszt ml.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery