Whiskyho cestovateľské kino

dscf8530V stredu 24. júla sa o 19-tej hodine predstaví rožňavskej verejnosti so svojim cestovateľským kinom spevák kapely Slobodná Európa, Whisky  – vlastným menom Miloslav Láber. (Larsen Bar, Námestie baníkov 2) .
Po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov sa rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav.
Na svojich cestách navštívil celkom 57 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 tisíc km.
Navštívil napríklad Indiu (13 krát) a Nepál, kde niekoľkokrát, sám bez nosíčov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje, dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m.. Ďalej tiež Venezuelu, Laos, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Peru, Sumatru, Austráliu, Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Sikkim a mnohé ďalšie.
Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií. Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.
Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov. V prvom kole týchto posedení bude témou práve India, ktorú Whisky navštívil 13 krát a prežil tam viac ako 2 roky.
Portál infoRoznava.sk v minulosti zorganizoval dvojkoncert skupín Slobodná Európa a Živé kvety, ktorý sa pre neprimerané finančné podmienky Technických služieb mesta Rožňava za prázdne pódium (vyše 20 tisíc SK) musel na poslednú chvíľu presunúť do Dobšinej. Podarilo sa nám však zabezpečiť kyvadlovú autobusovú dopravu na koncert a v spolupráci s tamojším kultúrnym strediskom príjemný zážitok pre fanúšikov oboch hudobných skupín.
Foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Whisky a Lucia Piussi exkluzívne
Whisky na koni aj vo vrtuľníku.-)
Slobodka to rozbalila v Dobšinej – foto+video

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli