Výstavba kanalizácie a čističky na Gemeri môže stáť 8 mil. eur

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s. (VVS) pripravuje výstavbu kanalizácie v obciach Slavošovce, Rochovce a Čierna Lehota, ako aj vybudovanie novej čistiarne odpadových vôd.
Predpokladaná cena prác plánovaných na tri roky je 7,78 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (9,33 mil. eur vrátane dane).
Vodári predbežne oznámili, že verejné obstarávanie chcú vyhlásiť začiatkom novembra. Projekt plánujú financovať z prostriedkov Európskej únie, zo štátneho rozpočtu a z vlastných zdrojov.
Slavošovce mali koncom minulého roka podľa Štatistického úradu SR 1 931 obyvateľov, Čierna Lehota 662 a Rochovce 339.
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s. bola založená v apríli 2003 a má základné imanie 232,166 mil. eur. Vznikla z bývalého štátneho podniku Východoslovenské vodárne a kanalizácie, keď sa jeho majetok rozdelil medzi VVS a Podtatranskú vodárenskú spoločnosť, a. s.
VVS zabezpečuje výrobu a dodávku pitnej vody, distribúciu vody, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v Košickom, Prešovskom a čiastočne v Banskobystrickom kraji. Koncom vlaňajška prevádzkovala 6 144 kilometrov vodovodov, 39 úpravní vôd a 457 vodojemov.
V prevádzke bolo 235 verejných vodovodov. Spoločnosť prevádzkovala aj kanalizačnú sieť v dĺžke 2 385 km a 87 čistiarní odpadových vôd.
Zdroj: SITA  Ilustračné foto: VVS

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery