Vybudujú novú okružnú križovatku

ROŽŇAVA – Košické Inžinierske stavby začínajú v Rožňave prestavbu klasickej križovatky cesty prvej triedy I/67 s cestou II/5265 smerom na Štítnik. Investorom stavby je Slovenská správa ciest. Náklady na stavbu sú vyše 345 000 eur a hradené sú zo štátneho rozpočtu.
„Stavenisko bolo odovzdané dodávateľovi a práce by mali byť ukončené do konca tohto roka,“ informovala agentúru SITA vedúca odboru Slovenskej správy ciest Iveta Fedorová. Doložila, že realizátora – košické Inžinierske stavby, vybrali vo verejnej súťaži.
Cieľom rekonštrukcie križovatky na kruhovú je zvýšenie plynulosti dopravy a bezpečnosti cestnej premávky. Z informácie Slovenskej správy ciest na stránke mesta Rožňava vyplýva, že súčasťou výstavby okružnej križovatky je prekládka inžinierskych sietí, vybudovanie chodníkov, verejného osvetlenia, terénne a sadovnícke úpravy.
Počas stavebných prác bude v tomto úseku obmedzená doprava, ktorá bude usmernená prenosným dopravným značením, vedená bude v polovičnom profile vozovky, striedavo v jednom jazdnom pruhu a prejazdnosť bude riadená svetelnou signalizáciou.
Foto & Video: infoRoznava.sk
Odkaz na články o kruhovom objazde pred hotelom Kras – kliknite sem

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery