Všetkým nám ústa nezalepíte!

zeleni_ki.jpgV pondelok 26. novembra o 17-tej hodine pred prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave usporiadajú Občianska konzervatívna strana, Občiansko-demokratická mládež a iniciatíva Občania proti totalite pod heslom „Všetkým nám ústa nezalepíte!“ protest proti policajnej brutalite a vyznamenaniu kazašského diktátora.
Organizátori pozývajú vyjadriť verejnosť nesúhlas s brutálnym policajným zákrokom – pozri tu, proti kazašskej novinárke Balli Marzec, ktorá protestovala proti návšteve kazašského diktátora Nazarbajeva.
Vo svojom vyhlásení žiadajú dôkladné prešetrenie policajného zákroku a prísne potrestanie zodpovedných, vyvodenie politickej zodpovednosti z množiacich sa prípadov policajnej brutality a odchod Roberta Kaliňáka z funkcie ministra vnútra SR.
Taktiež žiadajú prehodnotenie pozitívneho stanoviska Slovenska ku kandidatúre Kazachstanu na predsednícky post v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).
Protest sa uskutoční symbolicky s ústami prelepenými lepiacou páskou. Má byť podporou cieľov, s ktorými Balli Marzec prišla na Slovensko a odmietnutím metód slovenskej polície a správania najvyšších slovenských predstaviteľov voči kazašskému režimu.
Naša redakcia, poznajúc pomery v našom meste, keď sú informácie pre verejnosť dôkladne „cedené“ oddanými ľuďmi v RVTV a najnovšie aj v Rožňavských listoch, sa k protestu aspoň takto na diaľku pripája.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery