Kamerový systém má už aj Dobšiná

mp-dobsina-old.jpgKamerový systém prvýkrát predstavil náčelník mestskej polície (MsP) v Dobšinej Michal Gergoš ešte v októbri minulého roku. Celkové náklady predstavovali 600 tisíc korún. Mestské zastupiteľstvo návrh najprv odložilo, no už v priebehu svojho nasledujúceho zasadania schválilo.
Dnes je kamerový systém v Dobšinej realitou a je pripravený na spustenie, ktoré je naplánované už na 1. decembra 2007.  Kamery budú monitorovať verejné priestranstvá na Námestí baníkov, na ulici SNP a v časti sídliska Rozkvet.
Spolu tak budú na bezpečnosť občanov a dodržiavanie zákona dohliadať tri kamery. V súvislosti so spustením kamerového systému bude od 1. decembra 2007 sídlo MsP premiestnené do budovy banky VÚB na Zimnej ulici.
gergos.JPG„ Kamerový systém bude neoceniteľnou pomôckou pre políciu, ktorá s jeho pomocou bude efektívnejšie a rýchlejšie odhaľovať páchateľov trestných činov. Podobný systém využívajú i v Rožňave, pričom výsledky a celková objasnenosť prípadov nie sú vôbec zanedbateľné,“ povedal pre Inforoznava.sk Michal Gergoš.
Podľa neho bude systém prínosom nielen pre políciu, ale najmä pre samotných obyvateľov. „V súčasnosti nepracujeme 24 hodín denne a tým vzniká väčší priestor pre páchanie trestnej činnosti. Kamery však pracujú non-stop a vedia kontrolovať široké územie,“ spresnil efektivitu systému Michal Gergoš.
© Inforoznava.sk Text a foto: Juraj Karika

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery