Vlachovčania zostali bez vody

Od obyvateľov Vlachova, ktorí našu redakciu kontaktovali telefonicky, sme sa dozvedeli, že celá obec je už skoro druhý deň bez pitnej vody. Pitná voda do domácností prestala prúdiť v utorok vo večerných hodinách a obyvatelia sa preto obrátili na vedenie obce.
„Momentálne je to dosť ťažké a len dúfame, že chybu čím skôr odstránia. Bez vody sa v dnešnej dobe nedá žiť a je potrebná na všetko. Obecný úrad spolu s vodármi sa snažia ako sa dá, ale zatiaľ k zlepšeniu neprišlo,“ vykreslila situáciu Vlachovčanov jedna z obyvateliek.
Kontaktovali sme aj obecný úrad, vyjadrenie nám poskytol starosta obce Peter Pakes. „Sami zatiaľ nevieme, čím je situácia zapríčinená. Prítok je pomerne dobrý, ale voda z rezervoára a vodojemu sa nám nejakým spôsobom stráca a preto stále hľadáme poruchu, ktorá bude dosť skrytá.“
Na našu otázku, či obec Vlachovo bude musieť využiť aj núdzový dovoz vody pomocou cisterien, odpovedal, že v strede dediny pitnú vodu majú. „Občania si zatiaľ po vodu chodia k tomuto zdroju, ktorý dokáže vykryť núdzové požiadavky a preto zatiaľ dovážať vodu netreba.“
Predpoveď počasia Slovenského hydrometeorologického ústavu avizuje mínusové teploty aj na najbližšie dni, tie by však už nemali klesnúť pod mínus desať stupňov.
Ilustračné foto: Rudolf Pellionis

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli