Vianočný trh a adventný veniec v Rožňave

Mesto Rožňava organizuje od pondelka 8. decembra (12. h.) do stredy 10. decembra (18 h.) Vianočný trh na Námestí baníkov a časti Šafárikovej ulice.
V tejto súvislosti bude námestie a ulice – Šafárikova v úseku od Ulice Kósu-Schoppera po námestie, Betliarska v úseku od námestia po Ulicu akademika Hronca a Čučmianska dlhá v úseku od námestia po výjazd z odstavnej plochy, uzavreté od nedele 7. decembra (24:00 hod.) nepretržite do 10. decembra do 20-tej hodiny.
Atmosféru blížiacich sa sviatkov má umocniť výzdoba centra mesta a aj adventný veniec, inštalovaný v strede kruhového objazdu pri hoteli Kras. Niektorým sa však jeho vyhotovenie nepozdáva.
„Ako keby Molčanovci naše mesto pochovali. Nápad super, realizácia nula. Fandím do budúcna, že to bude lepšie,“ napísal na stránke mesta na sociálnej sieti Facebook napríklad Peter Várady v narážke na známu pohrebnú službu. Iní veniec naopak pochválili.
??????????
 

 
Adventný veniec s priemerom 4 m a obvodom 12 m inštalovalo mesto napríklad aj v Spišskej Novej Vsi. O jeho vyhotovenie s drevenými lampášmi sa postarali remeselníci, čačinu poskytli mestské lesy. Sviece nie sú s otvoreným ohňom z dôvodu bezpečnosti.
Adventný veniec v Spišskej Novej vsi
Foto & Reprofoto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery