V sobotu zhasne aj Rožňava

kusikova1Do tohtoročnej Hodiny Zeme prejavilo záujem zapojiť sa už niekoľko desiatok slovenských miest a obcí oproti vlaňajším trom. V nich by tak v sobotou 23. marca mali večer na hodinu zhasnúť svetlá. Účasť na podujatí už avizovala napríklad Banská Bystrica, Modra, Poprad, Rimavská Sobota či Krompachy. Do akcie by mali zapojiť aj pamiatky Bojnický zámok, Hrad Stará Ľubovňa či Spišský hrad.
Rožňava do projektu zapojená nebola, stalo sa tak až po našej otázke, zaslanej v pondelok, na ktorú nám prišla odpoveď dnes popoludní. Hovorca Peter Gallo nás odkázal na tlačovú správu, zverejnenú na stránke mesta. „Naše mesto sa k Hodine Zeme pripojí symbolickým zhasnutím svetiel na Strážnej veži na Námestí baníkov a podporí tak dôležité posolstvo – zamerať sa na klimatické zmeny a svetelné znečistenie,“ uvádza sa v oznámení.
Zároveň vyzývajú, aby sa do akcie zapojila aj verejnosť. „V sobotu o 20:30 hod. na hodinu zhasnite svetlá vo svojej domácnosti, či firme a pridajte sa tak k miliarde ľudí po celom svete.“
Podujatie, ktoré upozorňuje na potrebu šetrenia energiou a hrozbu klimatických zmien, sa po prvý raz konalo v roku 2007 v Sydney. Nadobudlo celosvetový význam a zapájajú sa doň desiatky krajín a teritórií.
Hodina Zeme je pravdepodobne najväčšou celosvetovou akciou so zapojením verejnosti. Zhasnutím svetiel každoročne prepája viac ako miliardu ľudí na celom svete vo viac ako 6000 mestách a obciach, prepája verejný aj súkromný sektor.
Organizátorom Hodiny Zeme je celosvetová ochranárska organizácia WWF (World Wildlife Fund), ktorej poslaním je zastavenie ničenia prirodzeného prostredia a vybudovanie budúcnosti, kde ľudia budú môcť žiť v harmónii s prírodou.
Informuje o tom webová stránka podujatia.
Ilustračné foto: Hodina Zeme

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery