V sobotu bol Westton Cup

Futbalový turnaj osobností Westton Cup 2011, ktorý pred pár týždnami rozdeľoval poslancov v otázke jeho spolufinancovania mestom, pokračoval v sobotu svojím 16-tym ročnikom. V rožňavskej športovej hale na divákov čakalo 10 mužstiev (z toho dve ženské/dievčenské) a pestrý kultúrny program. Informácie o priebehu podujatia nám poskytla Ing. Karin Cseh z rožňavského Turistického informačného centra. Rožňavčania mohli v sobotu sledovať futbalové umenie rôznych osobností kultúrneho či športového života, medzi inými spomeňme V. Zvaru, Ď.Šimona, M.Prusáka, T.Medveďa, M.Obšitníka, J.Valkučáka, choreografa Jána Ďurovčíka, moderátorov P.Švajdu, M. Špačka,  P.Varinského či osobnosti činné mimo futbalu J. Rezeša,R.Havrillu, a D.Jendrichovkého.
Z víťazstva sa nakoniec mohli tešiť futbalisti tímu TEKO-KOŠICE, ktorí v súboji o tretie miesto zdolali PRIMÁTOR TEAM-RV v pomere 5:1. Návštevníkov okrem futbalu zabával aj kultúrny program, predstavila sa im hudobná skupina Drišľak, folklórny súbor Haviar a svoje umenie predviedol aj freestylový žonglér Michal Rimovský. „S úrovňou turnaja sme maximálne spokojní. Westton cup sa neustále posúva hore a tento ročník to tiež potvrdil. Diváci mali možnosť vidieť kvalitný futbal v podaní známych osobností, súčasne si mohli vychutnať zaujímavý kultúrny program. Ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili o organizáciu tohto turnaja a zvlášť by som chcel vyzdvihnúť a poďakovať za aktívny prístup prezidentovi SFZ Jánovi Kováčikovi, ktorý s nami strávil celý víkend a prediskutoval o futbale desiatky hodín“, zhodnotil priebeh podujatia jeho hlavný organizátor Miroslav Mackulin.
Ten zároveň odovzdal dva symbolické šeky, zhodne po 500,- €, jeden pre folklórny súbor Haviar, druhý pre športovkyňu Henrietu Farkašovú, na základe výťažku z podujatia.  Na tieto dary ako i celú organizáciu  turnaja mesto prispelo sumou 2.400,- €.
Súčasťou turnaja bola aj súťaž zručnosti pre obecenstvo, ktoré mohlo vyhrať skúter. Traja vyžrebovaní diváci za pomoci vybraného tútora triafali na plachtu s otvormi, hlavnú cenu pre jedného z návśtevníkov nakoniec vystrieľal televízny moderátor Patrik Švajda.
Foto: Inforožňava.sk- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery