V Rožňave duel Burdigu s Kuhnom?

(Aktualizované) Súčasný primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most-Híd) a Ivan Kuhn (OKS) sú zrejme favoritmi volieb, v ktorých zvedú duel o post prvého muža mesta.
Ďalšími straníckymi kandidátmi sú, ako to pre infoRoznava.sk jednotlivo potvrdili, Milan Capák (KSS), známy už z kampane v roku 2012, a Ľubomír Takáč, podnikateľ v reštauračných službách (Právo a spravodlivosť).
Šesticu kandidátov dopĺňa dvojica nezávislých kandidátov – Monika Polgáriová, pracovníčka Okresnej prokuratúry v Rožňave a podnikateľ Peter Šíma.
Strana maďarskej komunity (SMK) ani SMER – sociálna demokracia svojich kandidátov na primátora nepostavili.
Ako pre infoRoznava.sk potvrdila Helena Šujanská, zapisovateľka Mestskej volebnej komisie, v Rožňave, do 13-členého poslaneckého zboru sa chystá 71 kandidátov na poslancov teraz už len v dvoch volebných obvodoch.
V prvom 41, z toho 7 nezávislých, v druhom 30, z toho 9 nezávislých. Kandidátov na poslancov nominovalo celkom 15 politických strán.
Mestská volebná komisia v Rožňave by sa mala zísť na svojom prvom zasadnutí v piatok 26. septembra.

Polovica Slovákov chce zmenu starostu a primátora

Takmer polovica Slovákov (47 %) by v jesenných komunálnych voľbách volila iného kandidáta, ako je súčasný starosta alebo primátor. Viac ako tretina opýtaných (37 %) by volila súčasného starostu alebo primátora.
Tieto informácie vyplynuli z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre účely projektu „Ako vyhrať voľby“ realizovala agentúra Focus. TASR o tom informovala projektová líderka „Ako vyhrať voľby“ Jaroslava Vaculčiaková.
Do prieskumu sa v poslednom júlovom týždni zapojilo 1050 ľudí. Odpovedali na otázku, či by skôr volili súčasného starostu alebo primátora, alebo radšej niekoho iného.
Zo 47 percent tých, ktorí by volili iného, je približne 13 percent rozhodnutých pre konkrétneho kandidáta. Zvyšných 34 percent sa ešte nerozhodlo.
Súčasnému starostovi alebo primátorovi by vo voľbách vyjadrilo dôveru 37 percent opýtaných občanov. Ďalších 16 percent sa vyjadrilo, že nevie, koho bude v nasledujúcich voľbách voliť.
Respondenti, ktorí by volili súčasného starostu, respektíve primátora, žijú v najmenších obciach s menej ako 2000 obyvateľmi a sú potenciálnymi voličmi Smeru-SD a SMK.
Foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli