V piatok budú v Múzeu Andrássyovcov voliť dvojníčku kráľovnej Sissi

Betliarske múzeum pripravuje na letné mesiace jedinečnú výstavu Jej Veličenstvo kráľovná Kráľovná Alžbeta v našich dejinách a predstavách, na ktorej sa návštevníci Múzea Andrássyovcov v kaštieli Betliar budú môcť prvýkrát na Slovensku oboznámiť so skutočným príbehom cisárovnej a kráľovnej, známej ako Sissi.
Autori vidia úlohu výstavy nie v ničení vžitých predstáv a obrazov o kráľovnej v podobe Romy Schneider, ale v ich obohatení o históriu, často oveľa pútavejšiu ako idealizovaný až malebný filmový príbeh. Slávnostné otvorenie výstavy sa bude konať 4. júna o 17-tej hodine a pre verejnosť bude prístupná od 5. júna.
Výstava Jej Veličenstvo kráľovná… bude mať bohaté sprievodné podujatia a programy, určené ako pre odbornú tak aj pre laickú verejnosť a detského diváka. Na mnohých z nich bude prítomná aj dvojníčka kráľovnej, ktorú porota vyberie už tento piatok 17. apríla o 13-tej hodine v Múzeu Andrássyovcov v kaštieli Betliar.
Casting bude z kapacitných dôvodov prístupný len pre zástupcov médií.
Uchádzačky bude posudzovať porota v zložení: herečka Alena Ďuránová, módny návrhár Boris Hanečka, fotograf Jakub Gulyás a spoluator výstavy Július Barczi. Hlavnými kritériami, ktoré dvojníčka kráľovnej Alžbety musí splniť okrem fyzickej podobnosti, sú decentné vystupovanie, elegantné držanie tela a schopnosť komunikovať s návštevníkmi podujatí a kaštieľa.
Dvojníčku kráľovnej Alžbety budú môcť návštevníci prvýkrát stretnúť v honosnej róbe, ktorá je vernou kópiou róby Jej Veličenstva, v sobotu 6. júna v Múzeu Andrássyovcov v kaštieli Betliar.
Foto: Archív Múzeum Andrássyovcov Betliar

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery