V nemocnici stavili na psychiatriu

DSCF1549Rožňavská nemocnica, ktorú si od Košického samosprávneho kraja dlhodobo prenajala spoločnosť Svet zdravia zo skupiny Penta, pripravuje ďalšie zmeny. Tentokrát v nemocnici rozširujú priestory pre psychiatrických pacientov v jednom z pavilónov komplexu.
„Momentálne prebiehajú stavebné a rekonštrukčné práce,“ potvrdila nám Zuzana Gajdošíková zo Sveta zdravia. Podľa jej slov v rámci ozdravného plánu nemocnice pokračujú v neustálom zlepšovaní a skvalitňovaní poskytovaných služieb a preto zrenovované priestory budú využité aj pre poddimenzované psychiatrické oddelenie, ktoré rozširujú.
„V budúcnosti by malo byť toto oddelenie investične posilnené aj v medicínskej oblasti,“ dodala.
Neďaleko Rožňavy prevádzkuje štát známu Psychiatrickú liečebňu Samuela Bluma v Plešivci. Do akej miery si navzájom môžu obe zariadenia v budúcnosti konkurovať, sme sa pýtali na ministerstve zdravotníctva.
„Nehnevajte sa, ale ide o sukromné subjekty a my k tomu nemáme ako mať informácie,“ odpísala nám prekvapivo Zuzana Čižmáriková, hovorkyňa ministerstva. Po pripomenutí, že liečebňa je predsa štátna, už nereagovala.
Práve lôžka pre psychiatrických pacientov majú údajne vytvárať zisk pre rožňavskú nemocnicu. Rozšírené oddelenie by malo byť sprevádzkované od 1. júla tohto roku.
Foto: infoRoznava.sk / Pavilón, v ktorom bude psychiatria, už má na jednotlivých podlažiach inštalované mreže  

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery