V Košiciach zahrá (austrálsky) Pink Floyd!

Svetovú hudobnú špičku, kultovú britskú rockovú kapelu PINK FLOYD, istotne netreba nikomu, kto nepočúva práve Senzus, zvlášť predstavovať.

Minulý utorok si skupina prevzala z rúk švédskeho kráľa, Jeho Veličenstva Karola XVI. Gustáva, prestížne ocenenie Polar Music Prize 2008 za dopad tvorby Pink Floyd na nálady a ducha celej generácie.
Zhodou okolností práve v tomto čase (v sobotu 6. septembra) sa uskutoční v košickej Steel Aréne jedinečný koncert produkcie hudobnej legendy. Agentúra RETRO AIR priniesla na slovenský východ projekt  The Australian PINK FLOYD Show (TAPFS), v rámci ktorého odznie v takmer identickej zvukovej a svetelnej kvalite prierez hudobnou tvorbou PINK FLOYD.

V roku 1994 sa prvýkrát David Gilmour – gitara a hlas PINK FLOYD, zúčastnil na vystúpení TAPFS, ktoré sa uskutočnilo v Fairfield Halls v Croydone. Hneď na to pozval kapelu, aby vystupovala na after party, na záver turné The Divission Bell tour samotných Pink Floyd a to v legendárnom Earl´s Court v Londýne.

V roku 1996 vystupovali na narodeninovej párty Davida Gilmoura. Na festivale Glastonbury sa prvýkrát predstavili v roku 1998. V roku 2004 skupina podnikla prvé veľké turné v Spojených Štátoch, Kanade, Nemecku, Taliansku a Švajčiarsku.

Program, s ktorým kapela vystupuje, netvorí len originálna hudba stvorená PINK FLOYD, ale aj psychodelická svetelná show, vytvorená podľa svetelných show, ktoré Pink Floyd používalo počas ich posledných svetových tours.

Počas dva a pol hodinového koncertu sú na plátne premietané filmy a animácie. Súčasťou je aj ohromná laserová show. Obrovské nafukovacie zvieratá, ako napr. prasa, ktoré používali Pink Floyd počas ich turné v roku 1994, sa vznášajú nad hlavami divákov.

Kapela odohrá prierez celou tvorbou Pink Floyd, v takmer originálnom prevedení zaznie hudba z ich najslávnejších albumov. Počuť a vidieť teda budeme skladby z The Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here, Animals, The Wall, The Final Cut, Momentary Lapse Of Reason a The Division Bell.

Vstupenky sú v predaji (od 790,-Sk) aj v sieti www.ticketportal.sk, v Rožňave ich môžete kúpiť v Turisticko-informačnom centre.

Video – trailer:

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery