Porozbíjali pizzériu, napadli aj policajtov

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa 41-ročného muža z Jelšavy, z prečinu útoku na verejného činiteľa obvinil jeho 42-ročnú manželku a taktiež z prečinu útoku na verejného činiteľ a z prečinu poškodzovania cudzej veci obvinil aj ich 17-ročného syna.
V utorok (2.9.) okolo 20.00 hodine v pizzerii na Námestí Republiky v Jelšave spoločne požívali alkoholické nápoje, pričom  ich syn bejzbalovou palicou začal rozbíjať zariadenie pizzerie, ochranné sklo stolného futbalu, sklené výplne vonkajších a vnútorných vchodových dverí a sklené výplne okna.
Keď obsluha privolala policajnú hliadku, starší muž (otec) ich najskôr verbálne napádal a potom fyzicky zaútočil na jedného z policajtov. Udrel ho do tváre a vykrútil mu ruku. Keď sa členovia hliadky pokúšali spacifikovať útočníka, odzadu pribehol jeho syn a tiež zaútočil na policajta, pričom sa k nemu pridala aj jeho matka.
Na miesto prišli aj dvaja pracovníci bezpečnostnej služby s pomocou ktorých policajti vytlačili páchateľov von z priestorov pizzerie, kde otec so synom pokračovali v útokou na policajtov. Páchatelia od svojho konania upustili až po použití hmatov a chvatov sebaobrany.
Pri incidente policajti utrpeli zranenia na tvári a rukách z ktorých sa budú liečiť viac ako týždeň. Chlapec pri rozbíjaní zariadenia pizzerie utrpel poranenia na ľavej ruke s dobou liečenia 3 týždne. Poškodením reštaurácie spôsobil majiteľovi škodu viac ako 13-tisíc korún.
Muža so synom umiestnili do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval návrh na ich vzatie do väzby. Staršiemu mužovi hrozí trest odňatia slobody na 3 až 7 rokov, jeho mladistvému synovi hrozí odňatie slobody do 2,5 roka. Obvinená žena je stíhaná na slobode a  hrozí jej odňatie slobody na 1 až 5 rokov.
Informovala nás o tom hovorkyňa KR PZ SR v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery